Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza miasta
Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza. Nie zasiada również w radach nadzorczych spółek - przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth. Dodała, że niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko sekretarza miasta.
Włodzimierza Karpińskiego nie ma już na stronie internetowej urzędu miasta oraz miejskiej spółki Metro Warszawskie, w której zasiadał w radzie nadzorczej. Karpiński, były minister skarbu został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska - PAP), a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 mln zł. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał już b. wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.
Najnowsze
Armagedon na kolei. Kmita alarmuje o gigantycznych opóźnieniach
Romek Strzałkowski – w stolicy Wielkopolski słyszał o nim każdy. Zginął dla nas
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!