Włochy: rozbito szajkę sprzedającą paszporty covidowe. Grupa współpracowała z pracownikami służby zdrowia
Włoska Gwardia Finansowa wykryła szajkę, która sprzedawała w internecie fałszywe przepustki sanitarne, tzw. Green Pass. Są one wymagane w wielu miejscach w kraju i na wszystkich wydarzeniach zbiorowych. Funkcjonujące paszporty covidowe sprzedawano po 100 euro na jednym z komunikatorów.
Zarzuty postawiono czterem osobom. W trakcie przeszukania znaleziono dokumenty dziesiątek klientów oszustów.
Sprzedawane przez nich przepustki Covid-19 z kodem QR działały poprawnie, co było rezultatem tego, że wspólnikami fałszerzy byli pracownicy służby zdrowia.
wnp.pl
Komentarze
Najnowsze
Afera w Szpitalu Południowym. Polacy chcą dymisji minister zdrowia
MŚ 2026 - hat-trick Dembele, sensacyjny awans Republiki Zielonego Przylądka (synteza)
Sikorski mówi o upokorzeniu Zełenskiego. Ostra reakcja internautów. "Kolejne antypolskie wystąpienie"