Wizja, która przybrała na sile. Nowa książka Tomasza Sakiewicza [wideo]

Tomasz Domański 13-08-2022, 10:08
Artykuł
Telewizja Republika

Dlaczego Rosja tak zażarcie walczy o Ukrainę? Co powoduje, że jedne narody słowiańskie pragną żyć w pokoju, a mieszkańcy dawnego Wielkiego Księstwa Moskiewskiego poświęcają dobrobyt na rzecz polityki imperialnej? Dlaczego Stalin panicznie bał się Piłsudskiego, a Putin nienawidził Lecha Kaczyńskiego?

O tym wszystkim opowiedział Tomasz Sakiewicz w swojej książce „Testament I Rzeczpospolitej” wydanej 8 lat temu. Nakład szybko się wyczerpał, a temat przybrał na sile. Dziś w ręce czytelników trafia drugie wydanie tej znakomitej politycznej lektury.

"Dorobek Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej Polacy mogą docenić dopiero teraz Zabrakło przywódcy, który po trafił jednoczyć narody Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko rosyjskiemu imperializmowi Ta książka może być początkiem do komentowania tego dorobku. 2014r."

Jarosław Kaczyński

"Praca Tomasza Sakiewicza potwierdza fundamentalną prawdę, że jako naród nie urodziliśmy się wczoraj, współczesna myśl polityczna opiera się na kontynuacji dokonań przodków, historia zaś, którą aktualna władza pragnie wycofać z programów szkolnych, jest jednym z naszych największych bogactw naturalnych" Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego i wojny na Ukrainie."

Marcin Wolski

"Na ile historia Polski od czasów Piastów wpływa na dzisiejsze wy darzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska czy wojna na Ukrainie? Na le wybory dokonane przez dwa różne słowiańskie narody spowodowały, że ich dzieje potoczyły się zupełnie inaczej? Dlaczego Stalin bał się Piłsudskiego, a Putin uznał Lecha Kaczyńskiego za śmiertelnie niebezpiecznego wroga? O tym wszystkim opowiadam w książce Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego i wojny na Ukrainie."

Tomasz Sakiewicz

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy