Wielki finał Ligi Narodów dla Francji. Trójkolorowi pokonali Hiszpanię 2:1

Francja pokonali Hiszpanów i zdobyli końcowe trofeum
Fot:Twitter/Equipe de France

Piłkarska reprezentacja Francji pokonała Hiszpanów 2:1 w wielkim finale Ligi Narodów UEFA. Podopieczni Didiera Deschampsa przegrywali, ale losy meczu odwrócili Karim Benzema i Kylian Mbappe.

Aktualni mistrzowie świata w pierwszej połowie grali słabo, gdyż oddali tylko jeden strzał. Dodatkowo kontuzji doznał kluczowy obrońca Raphael Varane. W drugiej połowie obie reprezentacje dały prawdziwy popis futbolu. W 64. minucie napastnik „La Furia Roja” Mikel Oyarzabal strzelił bramkę otwierającą wynik. Francuzi momentalnie rzucili się do odrabiania strat. Dwie minuty później wyrównał Karim Benzema.

Przy wyniku 1:1 obie reprezentacje pokazały futbol godny finału. Akcje toczyły się między jednym a drugim polem karnym. W 80. minucie doszło do dosyć kontrowersyjnej sytuacji. Kylian Mbappe był na ewidentnym spalonym, jednak podanie od Theo Hernandeza zostało dotknięte przez młodziutkiego Erica Garcię i o spalonym nie było mowy. Niespełna 23- letni gwiazdor PSG ominął golkipera Hiszpanów i strzelił gola, który zapewnił końcowy triumf Francji. Brązowe medale Ligi Narodów wywalczyli Włosi, którzy pokonali Belgię 2:1.

Źródło: polskieradio24.pl