Wielka akcja FBI. Udało się udaremnić setkę morderstw

Artykuł
70 osób udało się zatrzymać w Szwecji
Fot. pixabay/pixelcreatures

W międzynarodowej operacji policyjnej udało się zatrzymać ponad 800 osób. Poinformowali o tym przedstawiciele Europolu, FBI, oraz władze Szwecji i Holandii na konferencji w siedzibie Europolu w europejskiej Hadze.

Policja przeniknęła do aplikacji używanej przez przestępców. Następnie funkcjonariusze odczytali miliony zaszyfrowanych wiadomości, które dotyczyły globalnego handlu narkotykami, zabójstw i aktów przemocy. Na podstawie tych dowodów dokonano aresztowań.

Według FBI udało się udaremnić morderstwa około 100 osób. Calvin Shivers, wicedyrektor biura poinformował, że w ciągu półtora roku zdołało ono przekazać podejrzanym 300 zaszyfrowanych telefonów, które na bieżąco śledziły ich działania.

Jean-Phillipe Lecouffe, który jest wiceszefem Europolu podał, że działania operacyjne prowadzono w 16 krajach. Były to między innymi Stany Zjednoczone, Australia, Austria, Szwecja, Dania, Estonia, Litwa, Norwegia, Nowa Zelandia oraz Wielka Brytania.

Na podstawie dowodów udało się zatrzymać ponad 800 osób i skonfiskowano prawie 48 milionów dolarów nielegalnie pozyskanych środków, w pieniądzach i kryptowalutach.

70 osób udało się zatrzymać w Szwecji, a 49 w Holandii. Wcześniej władze Australii poinformowały, że w kraju, w ramach tej samej operacji zatrzymano 224 członków grup przestępczych, a w Nowej Zelandii 35.

Źródło: PR24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy