Większość Polaków sprzeciwia się zdejmowaniu krzyży przez Trzaskowskiego [SONDAŻ]

Artykuł
pexels.com

45 proc. ankietowanych wyraziło sprzeciw wobec decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego zakazującej wieszania krzyży w podległym mu urzędzie i eksponowania symboli religijnych na biurkach. Decyzję poparło 39 proc. badanych, 17 proc. nie ma zdania na ten temat.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie, w którym wprowadził tzw. standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie - zakazano wieszania tam krzyży, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach. Zarządzenie nie dotyczy szpitali, szkół czy ośrodków pomocy społecznej. Inaczej można powiedzieć, że Trzaskowski nie zezwala katolikom na ewangelizację.

W dniach 24-27 maja 2024 roku firma Research Partner przeprowadziła badanie opinii Polaków na temat usunięcia krzyży ze ścian warszawskiego ratusza. Decyzję prezydenta Warszawy poparło 39 proc. ankietowanych, a 45 proc. badanych Polaków wyraziło sprzeciw. Pozostałe 17 proc. nie ma zdania na ten temat. 

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 24-27 maja br., na ogólnopolskiej próbie 1050 dorosłych osób, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Trzaskowski uprawia politykę cancel culture, antychrześcijańską. Widać, że wpływ na włodarza Warszawy, który traci z tygodnia na tydzień popularność (według najnowszego sondażu Trzaskowskiemu ufa coraz mniej Polaków) ma niewątpliwie Soros i jego ideał antychrześcijańskiej, ponadnarodowej i globalnej wioski.

Źródło: Portal TV Republika / pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy