Wicepremier Gliński z misją gospodarczą w Indiach

Artykuł
Prof. Piotr Gliński
TELEWIZJA REPUBLIKA

Wicepremier prof. Piotr Gliński udał się razem z polskimi przedsiębiorcami z misją gospodarczą do Mumbaju w Indiach. W programie wizyty jest również spotkanie z premierem Narendrą Modim.

Wizyta ma na celu udział Polski w międzynarodowym forum gospodarczym "Make in India Week" w Mumbaju. Oprócz władz indyjskich udział w tym wydarzeniu wezmą szefowie rządów innych państw oraz przedstawiciele sektora biznesowego z Indii, Europy, Ameryki i Azji.

Polskę, poza prof. Glińskim reprezentują także: wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, przedstawiciele administracji rządowej, organizacji biznesu oraz przedsiębiorstw. Spotkanie ma być okazją do wzmocnienia współpracy gospodarczej z Indiami. Wicepremier prof. Gliński ma zachęcać indyjskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce.

Eksperci są zdania, że Indie to bardzo perspektywiczny rynek dla naszego eksportu. To kraj, który w połowie przyszłej dekady chce być trzecią gospodarką świata. Według Narodowego Banku Polskiego, wartość kapitału zainwestowanego przez indyjskie firmy w Polsce na koniec roku 2014. wyniosła 45,4 mln dolarów.

Prof. Gliński odwiedzi także cmentarz katolicki św. Piotra w Mumbaju, gdzie złoży wieniec na grobie pierwszego Konsula Generalnego RP w Indiach, Eugeniusza Banasińskiego i jego małżonki. Oboje w czasie II wojny światowej organizowali przyjmowanie uchodźców w Indiach oraz ewakuację Polaków ze Związku Radzieckiego.

 

 

Źródło: zeenews.india.com, bankier.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy