Wicepremier Emilewicz informuje o specjalnym funduszu dla branży turystycznej

Artykuł
premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jadwiga Emilewicz
flickr.com

Jadwiga Emilewicz wskazała, że rząd pracuje nad stworzeniem funduszu gwarancyjnego, który będzie służył do wypłaty tych zapłaconych, przedpłaconych świadczeń. Wyjaśniła, że chodzi o imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa.

Sektor turystyczny otrzyma specjalny fundusz gwarancyjny, który pokryje zwrot pieniędzy klientom za nieodbyte imprezy turystyczne z powodu pandemii – informuje wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Zdaniem minister rozwoju branża turystyczna szczególnie ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Według niej branża turystyczna może długo wychodzić z kryzysu, ponieważ jest uzależniona od nastrojów konsumentów.

Emilewicz wskazała, że rząd pracuje nad stworzeniem funduszu gwarancyjnego, który będzie służył do wypłaty tych zapłaconych, przedpłaconych świadczeń. Wyjaśniła, że chodzi o imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa.

Branża turystyczna z powodu odwołanych lotów, wycieczek zagranicznych ma problemy z kredytowaniem, a minister rozwoju przyznała, że branża ta ma niewielkie "poduszki finansowe" i kredytuje się z wpłat na kolejne sezony.

Wicepremier poinformowała, że w pracy nad projektem zaangażowany jest premier Mateusz Morawiecki, a nowe rozwiązania zostaną uregulowane ustawą. Nowy system będzie zawierał Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który powstał po licznych bankructwach touroperatorów i problemach ze sprowadzeniem turystów do kraju.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy