Weszła do szkoły i zabiła kilka osób. Policja podała szczegóły [wideo]

Artykuł
twitter.com/@BrianEntin

Wczoraj w jednej z prywatnych szkół w Nashville w amerykańskim stanie Tennesseee doszło do strzelaniny... Sprawczyni, czyli 28-latka, zastrzeliła łącznie sześć osób. Niepokojące jest jednak to, że mimo tego, iż była leczona z powodu zaburzeń emocjonalnych, kobieta nabyła legalnie aż siedem sztuk broni... Władze opublikowały nagranie wideo z interwencji funkcjonariuszy.

Jak przekazał podczas briefingu prasowego szef policji w tym mieście John Drake, Audrey Hale użyła w szkole trzech z siedmiu sztuk broni, które kupiła - dwóch karabinów szturmowych i pistoletu. Zabiła trójkę 9-letnich dzieci oraz troje pracowników szkoły, w tym dyrektorkę.

Kobieta miała być pod opieką lekarza z powodu zaburzeń emocjonalnych i ukrywała broń przed rodzicami, u których mieszkała. Od niedawna miała się przedstawiać się jako osoba transpłciowa.

Hale miała sporządzić też "książeczkę" oraz manifest z planem zbrodni oraz tuż przed nią wysłać SMS-y znajomym, informując ich m.in., że "z czasem wszystko nabierze sensu". Według policji motywy jej działania nie zostały dotąd ustalone. Wiadomo jednak, że w przeszłości uczyła się należącej do Kościoła prezbiteriańskiego szkoły podstawowej.

Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Na nagraniu widać wymianę ognia między Hale i funkcjonariuszami i moment śmiertelnego postrzelenia zabójczyni. Do zastrzelenia jej doszło 14 minut po wezwaniu policji. Nagranie z akcji poniżej: 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy