Węgry: Orban proponuje otwarcie korytarza dla migrantów. „Jeśli ich potrzebujecie, to ich weźcie”
Viktor Orban zaproponował Zachodowi otwarcie dla migrantów korytarzy przez Węgry – informuje portal dw.com. „Jeśli ich potrzebujecie, to ich weźcie” – powiedział premier Węgier.
W piątek w wywiadzie radiowym premier Viktor Orban zaoferował Zachodowi otwarcie korytarzy dla migrantów przez swój kraj, jeśli takie będzie życzenie. Odniósł się tym samym do zarzutów UE wobec polityki azylowej Węgier, które praktycznie uniemożliwiły ubieganie się o azyl.
W 2015 r. na granicy serbsko-węgierskiej stanęło metalowe ogrodzenie, zaś uchodźcy zatrzymani na Węgrzech są deportowani z powrotem do Serbii bez dalszego postępowania.
Najnowsze
Człowiek powiązany z ludźmi Putina trafił do spółki Instytutu Pileckiego
Wiadomo, z kim zagrają polskie drużyny w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych
Prokuratura reaguje na słowa Dody. Jest odpowiedź na zarzuty wokalistki
SPRAWDŹ TO!