Węgry: Orban proponuje otwarcie korytarza dla migrantów. „Jeśli ich potrzebujecie, to ich weźcie”
Viktor Orban zaproponował Zachodowi otwarcie dla migrantów korytarzy przez Węgry – informuje portal dw.com. „Jeśli ich potrzebujecie, to ich weźcie” – powiedział premier Węgier.
W piątek w wywiadzie radiowym premier Viktor Orban zaoferował Zachodowi otwarcie korytarzy dla migrantów przez swój kraj, jeśli takie będzie życzenie. Odniósł się tym samym do zarzutów UE wobec polityki azylowej Węgier, które praktycznie uniemożliwiły ubieganie się o azyl.
W 2015 r. na granicy serbsko-węgierskiej stanęło metalowe ogrodzenie, zaś uchodźcy zatrzymani na Węgrzech są deportowani z powrotem do Serbii bez dalszego postępowania.
Najnowsze
Czarzasty odcina się od Tuska? Lewica chce radykalnych zmian w służbie zdrowia
Niemcy blokują polską gęś. Spór o prestiżowy unijny certyfikat
HIT DNIA
Jeszcze nie ucichła afera... Posłanka KO pojawiła się na Dniu Zdrowia [ZDJĘCIA]