We Włoszech nadal wysoka liczba zgonów na Covid-19

Artykuł
We Włoszech wciąż utrzymuje się wysoka liczba zgonów
Canva

We Włoszech doszło do zahamowania wzrostu krzywej zakażeń, ale nadal wysoka jest liczba zgonów na Covid-19. Minionej doby zmarło 385 osób i stwierdzono ponad 188 tysięcy nowych przypadków koronawirusa - podało w czwartek ministerstwo zdrowia. Wykonano 1,1 miliona testów. 17 procent z nich dało wynik pozytywny.

Według oficjalnych rejestrów obecnie w kraju zakażonych jest ponad 2,6 mln osób. Sytuacja w szpitalach jest stabilna. Przebywa w nich ponad 21 tysięcy zakażonych osób, w tym około 1700 na intensywnej terapii.

- W tym tygodniu doszło do wyraźnego zahamowania wzrostu zakażeń - powiedział, analizując dane, prezes medycznej fundacji Gimbe Nino Cartabellotta. W wywiadzie radiowym zaznaczył, że zbliża się moment szczytu tej fali, a w przyszłym tygodniu liczba przypadków infekcji zacznie spadać.

Czytaj: Brazylia. Ponad 200 tys. zakażeń w ciągu doby

Fundacja ponadto ogłosiła, że w ciągu minionego tygodnia o 28 procent wzrosła liczba szczepiących się po raz pierwszy osób powyżej 50 lat. Według ekspertów wprowadzony na początku stycznia obowiązek szczepień dla tej grupy wiekowej zaczyna przynosić pierwsze rezultaty. Od 12 do 18 stycznia na szczepienia zdecydowało się 129 tysięcy osób powyżej pięćdziesiątki.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy