Wbiegł na ulicę wprost pod koła samochodu. 8-latek jest w szpitalu

Portal TV Republika 28-09-2023, 18:45
Artykuł
facebook.com

„8-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami po wypadku, którego doszło w Grojcu koło Oświęcimia. Chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod koła osobowej skody” – podała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

"Samochód prowadziła 53-letnia mieszkanka Polanki Wielkiej. Policjanci ustalili wstępnie, że gdy przejeżdżała ulicą Jagiellończyka w Grojcu nagle wprost z chodnika przed auto wbiegł na jezdnię 8-latek. Został potrącony" – podała Małgorzata Jurecka.

Dziecko pod opieką ratowników medycznych zostało przewieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego uraz obojczyka i wstrząśnienie mózgu.

"Apelujemy do rodziców, aby bezustannie przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, a także uświadamiali im konsekwencje braku ostrożności. Należy przypomnieć, że przez ulicę przechodzimy tylko wtedy, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża. Przez przejście dla pieszych lub przez ulicę, w przypadku braku przejścia, należy przechodzić, a nie przebiegać" – przypomniała Jurecka.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy