Ważna deklaracja Donalda Trumpa po spotkaniu z prezydentem Dudą: Jesteśmy w stu procentach po stronie Polski

Portal TV Republika, wch 18-04-2024, 09:00
Artykuł
Kancelaria Prezydenta

Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Jorku powiedział, że Ameryka opowiada się całkowicie po stronie Polski - pisze agencja AP, odnotowując spotkanie obu polityków w Nowym Jorku.

AP podkreśla, że po przybyciu polskiego przywódcy do wieżowca byłego prezydenta USA na 5 Alei Trump chwalił Dudę. "Zrobił fantastyczną robotę i jest moim przyjacielem. Spędziliśmy razem cztery wspaniałe lata. (…) Jesteśmy w stu procentach po stronie Polski” – mówił były prezydent, który jest teraz najpoważniejszym kandydatem do powtórnego objecia tego stanowiska.

"Przypuszczalny kandydat republikański zaprosił Dudę na kolację w Trump Tower, gdzie oczekiwano, że omówią m.in. kwestię Ukrainy. Duda, który od dawna wyraża podziw dla Trumpa, jest także zdecydowanym orędownikiem Ukrainy i nawołuje Waszyngton do udzielenia większej pomocy Kijowowi w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji. Finansowanie zablokowali sojusznicy Trumpa w Kongresie"
– zauważyła AP, a co cytujemy za portalem Niezalezna.pl.

Agencja przypomina, że wcześniej były prezydent gościł szefa brytyjskiej dyplomacji Davida Camerona, premiera Węgier Viktora Orbana, oraz prezydenta Argentyny Javiera Mileia.

Źródło: AP, Niezalezna.pl, Kancelaria Prezydenta

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy