Ważą się losy prezesa NBP. Jak zagłosuje Solidarna Polska? Dziś wybór

Artykuł
Telewizja Republika

- Popieramy pana Glapińskiego. Posiada kompetencje, wiedzę, a to że przyszło mu być prezesem NBP w trudnych czasach, to działa na jego korzyść, bo to wielkie wyzywanie - stwierdził w Telewizji Republika wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

- Opozycja gra cynicznie, nie zważając na sytuację geopolityczną. Donald Tusk jest dziś antyrosyjski. No śmiech. Albo razem z Pawlakiem opowiadają, że zawsze byli za dywersyfikacją gazu. No śmiech. Przecież to czysty cynizm -

Nadal ważą się losy potężnych środków dla Polski z Krajowego Funduszu Odbudowy. Jak zwykle "diabeł tkwi w szczegółach".

"My jako Solidarna Polska decydowaliśmy się na daleko idący kompromis, jeśli chodzi o likwidację Izby Dyscyplinarnej. Wprowadzamy poprawki w nowelizacji o Sądzie Najwyższym, aby prawo było jeszcze lepsze. Projekt zostanie przedłożony, ale czy spełni warunki Komisji Europejskiej? Nie wiemy, bo decyzje Unii jeśli chodzi o odmrożenie funduszy z KPO to sprawa polityczna,  skwitował J. Ozdoba.


- Czy Solidarna Polska znajdzie się na listach ZP? Dopytał Piotr Nisztor.

- Nasz obóz to jest największa szansa, żeby cos zrobić dobrego. To najlepszy zespół, który dowiezie nas do kolejnego sukcesu. Ale sukcesu dla Polski. Myślę, że powtórzymy sukces, podsumował wicemister klimatu i środowiska w Telewizja Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy