Wawrzyk w Republice: pamiętamy Sikorskiego jak blatował się z Rosją [wideo]
- Racjonalnie? Racjonalnie to trudno wytłumaczyć zachowanie Radosława Sikorskiego, stwierdził w wieczornym wywiadzie Telewizji Republika wiceszef polskiej dyplomacji Piotr Wawrzyk. "Pamiętamy jednak jego politykę blatowania się z Rosją i ten "twitt" wpisuje się w politykę prorosyjską", mówił na naszej antenie. Pokazuje też to, że poprzednia ekipa była prorosyjska i antyamerykańska. Taka była polityka PO-PSL. Kierowanie się na współpracę z Rosją i z Niemcami. Sikorski w moim przekonaniu się po prostu nie nadawał na szefa MSZ i tym wpisem to pokazał, dodał gość Adriana Stankowskiego.
#WPunkt | @Piotr_Wawrzyk (@MSZ_RP)@sikorskiradek po prostu pokazał jakie ma poglądy, wpisuje się w politykę prorosyjską. To pokazuje, że mieliśmy u władzy prorosyjską i anty amerykańską @Platforma_org. @sikorskiradek powinien zniknąć z polityki. #włączprawdę #TVRepublika
— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 28, 2022
- Pamiętajmy, że Sikorski był kiedyś drugą osobą w państwie, był marszałkiem Sejmu, przypomniał Wawrzyk. "Wiemy też, że był ponownie przymierzany do piastowania funkcji szefa MSZ. Wyobraźcie sobie państwo, jaka byłaby jego polityka? Tolerowanie agresywnych zachowań Władimira Putina i głaskanie rosyjskiego niedźwiedzia", odparł gość Republiki.
Dyplomata nawiązał też bezpośrednio do eksplozji na Bałtyku.
"Jedynym krajem, który miał w tym interes, to była Rosja. Sejsmografy potwierdziły jednoznacznie tę diagnozę. Celem Putina jest wywołanie jeszcze większych niepokojów społecznych przez to, że gazu będzie mniej, co oznacza, że będzie drożej", zauważył. "Te naciski mają wymóc próbę dogadania się z Rosją i zaprzestania pomagania Ukrainie", ocenił Wawrzyk.
Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!
Najnowsze
Polacy wypowiedzieli się ws. alarmu dotyczącego rosyjski rakiet [SONDAŻ]
Kluczowe referendum w sprawie UE. Ostra rywalizacja dwóch obozów
41-latek został oskarżony o 650 przestępstw, odpowie przed sądem!
Skandaliczne słowa Zalewskiego o NATO Nuclear Sharing. "Szkody zostały poczynione"
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Prezydent Nawrocki z ważnym słowem do Klubów „Gazety Polskiej”. „Polska Was potrzebuje”
TK ostro odpowiada Domańskiemu. „Decyzja o nieuwzględnieniu finansowania pozbawiona podstaw prawnych”