Watykańskie obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Zaplanowana jest msza święta i wieczorne czuwanie przy jego grobie...

portal tvrepublika.pl,zk 02-04-2024, 09:30
Artykuł
X/EpiskopatNews

W Watykanie obchodzona jest przypadająca dzisiaj 19 rocznica śmierci polskiego papieża świętego Jana Pawła II. Odbędzie się poranna msza przy jego grobie w bazylice watykańskiej oraz wieczorne czuwanie modlitewne na placu Świętego Piotra.

Na mszy przy grobie papieża w bazylice Świętego Piotra zgromadzą się polscy duchowni z Rzymu i Watykanu oraz pielgrzymi z Polski, których wielu przybyło do Wiecznego Miasta na uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

O godzinie 21. na placu Świętego Piotra rozpocznie się organizowane co roku 2 kwietnia polonijne czuwanie modlitewne pod hasłem "Jesteśmy", na które zapraszają Watykańska Fundacja Jana Pawła II i księża z polskiego kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława w Rzymie.

Czuwania z udziałem wielu Polaków mieszkających i przebywających w stolicy Włoch nawiązują do roku 2005, gdy tysiące osób modliły się na placu Świętego Piotra w ostatnich dniach i godzinach życia Jana Pawła II.

Kulminacją tego wydarzenia jest modlitwa o godzinie 21.37, gdy zmarł papież.

27 kwietnia, w 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II uroczystą mszę w bazylice Świętego Piotra odprawi dziekan kolegium kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy