Watykan: bezprecedensowe rekolekcje wielkopostne papieża i Kurii Rzymskiej

Artykuł
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

W Watykanie trwają od niedzieli rekolekcje wielkopostne dla papieża Franciszka i Kurii Rzymskiej w bezprecedensowej formie. W roku pandemii nie odbywają się one jak dotąd, w domu kościelnym pod Rzymem. Po raz pierwszy każdy spędza ten czas indywidualnie.

Przed rokiem papież również pozostał w Watykanie i nie dołączył do swych współpracowników z Kurii Rzymskiej w miasteczku Ariccia, ponieważ był silnie przeziębiony.

Teraz wszyscy pozostali w Watykanie i nie ma wspólnych rekolekcji w jednym miejscu. Odbywają się one w szczególnym momencie; na kilkanaście dni przed podróżą Franciszka do Iraku; pierwszą od wybuchu pandemii koronawirusa i uważaną za najtrudniejszą w tym pontyfikacie.

Do piątku odwołane są wszystkie zajęcia i spotkania papieża; nie będzie środowej audiencji generalnej.

Ponieważ rekolekcje mają przebieg indywidualny i nie jest możliwa wspólna modlitwa, papież podarował wszystkim swym współpracownikom jako inspirację książkę jezuity, biskupa Daniele Libanoriego Miej Pana w sercu" wraz z listem od siebie. Zachęcił kardynałów i biskupów, by odbyli rekolekcje w miejscu, które im najbardziej odpowiada.

- Jestem pewien, że książka pomoże nam wszystkim w życiu duchowym - dodał.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy