Wąsik w Republice: Sikorski wyleciał z rządu za blokowanie likwidacji WSI [wideo]

Tomasz Domański 04-10-2022, 16:31
Telewizja Republika

Nie milkną komentarze w sprawie karygodnego wpisu Radosława Sikorskiego na Twitterze. Europoseł Platformy Obywatelskiej kilka dni temu chciał błysnąć ws. ataku na gazociąg Nord Stream. Dziś zbiera owoce swojej bezmyślności. "Radosław Sikorski w pierwszym rządzie PiS skończył swoją karierę za to, że próbował blokować rozwiązanie Wojskowych Służb Informacyjnych", powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Później był inicjatorem wizyty Tuska w Moskwie. Później był Smoleńsk i już w pół godziny po katastrofie ferował wyroki i twierdził, że to był wypadek" dodał minister w Republice.

To jednak nie wszystkie grzeszki byłego szefa dyplomacji. Mamy też "Kijów gdzie powiedział do Ukraińców, że albo podpiszą porozumienie, albo wszyscy zginiecie. To był też jedyny polski polityk, który zapraszał i widział Rosję w NATO", przypomniał Wąsik na naszej antenie.

Skrytykował też niezrozumiałe działania posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który zorganizował w miniony weekend manifestację antyukraińską w Warszawie.

- Głównym celem Rosji jest skłócenie Polaków. Ukraińcy walczą o bezpieczeństwo swoje ale i nasze. Bezpieczeństwo Polski. Dbajmy o nich i o ich rodziny, powiedział w rozmowie z Adrianem Stankowskim.

Wiceminister resortu dbającego o kwestie bezpieczeństwa wspomniał też o sprawie dystrybucji jodku potasu.

Mamy 57 milionów ampułek. To pokaźne zapasy, mówił. "Chciałbym uspokoić. Nie ma zagrożenia. Reaktory (w zaporoskiej elektrowni, przyp. red.) są wyłączone, nawet gdyby doszło do uszkodzenia, lub awarii to promieniowanie byłoby niewielkie", stwierdził Maciej Wąsik.


-To co robimy to działania rutynowe, na wszelki wypadek, prewencyjnie, zapewnił.

Korzystając z okazji odniósł się też do sprawy reparacji.

- Mówiliśmy, że to będzie długi proces. Jestem przekonany, że musi trwać polska akcja dyplomatyczna, muszą być działania na niemieckiej opinii publicznej. Musimy mówić o stratach, jakie ponieśliśmy. Trzeba przypominać, co się działo w w 1939, 40, 41, 42, 43, 44 i 1945 roku. Auschwitz-Birkenau. Powstanie w getcie, Powstanie Warszawski. Ten temat się będzie ciągnął i oni od niego nie uciekną, zastrzegł Maciej Wąsik w rozmowie z Republiką.



Cała rozmowa dostępna jest w górnym oknie. Polecamy!


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy