Warszawa: rusza Kongres 590. Transmisje, relacje i rozmowy w Republice

Tomasz Domański 22-06-2022, 07:00
Artykuł
Telewizja Republika

Dziś w Warszawie dwudniowy Kongres 590. Tematem wiodącym 7. edycji Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich” będzie współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza. W Kongresie 590 wezmą udział m.in. wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk oraz minister rozwoju Waldemar Buda, minister klimatu Anna Moskwa i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda, który otworzy kongres.

Kongres 590 – cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych.

Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa. Jego głównym celem jest uwolnienie potencjału polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Ideą Kongresu 590 jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych. Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm, od startupów, przez mikro-, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa.

Kongres corocznie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Swoją obecnością uświetniają wydarzenie najważniejsze osoby w państwie, z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesem Rady Ministrów na czele i znamienici goście ze świata zagranicznego biznesu.

Transmisje, relacje i rozmowy z gośćmi na naszej antenie. Telewizja Republika jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy