Warszawa. Spotkanie ministrów środowiska Polski i Czech w sprawie kopalni Turów

Artykuł
Rozpoczęła się kolejna tura rozmów w sprawie kopalni Turów
Fot. flickr.com/MEDIA WNET

Liczę na to, że nasi sąsiedzi z Republiki Czeskiej faktycznie przyjmą argumenty, które podnosiliśmy już od wielu miesięcy - mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller pytany o kolejną turę negocjacji ws. Turowa.

We wtorek tuż przed godz. 16 w Warszawie rozpoczęło się spotkanie minister klimatu i środowiska Anny Moskwy oraz czeskiej minister środowiska Anny Hubaczkovej w sprawie kopalni Turów. To kolejna tura rozmów.

Rzecznik rządu pytany przez dziennikarzy, czy jest szansa na to, by we wtorek doszło do porozumienia, zwrócił uwagę, że rozmowy ws. Turowa trwają już od kilku miesięcy, w związku z tym „ten optymizm jest mniejszy”.

Czytaj: „Wolne głosy". Fogiel: Mamy pierwszą turę negocjacji ws. Turowa

- Natomiast liczę na to, że nasi sąsiedzi z Republiki Czeskiej faktycznie przyjmą te argumenty, które podnosiliśmy już od wielu miesięcy - powiedział Müller.

Tuż przed wtorkowym spotkaniem w Warszawie Business Insider informował, że strona polska ma „asa w rękawie”, który polega na ewentualnym zastosowaniu przez Polskę odpowiedzi podobnej do ruchów Czechów ws. Turowa. Chodzi o funkcjonowanie przygranicznej kopalni węgla kamiennego ČSM. W dokumencie, do którego dotarł portal, Polska wskazuje, że czeska kopalnia kontynuuje działalności bez ponownych transgranicznych konsultacji środowiskowych i bez uwzględnienia uwag polskiej strony.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy