Wałęsie przeszkadza prezydent Duda. Zyskał głos poparcia. Ale aż wstyd - od kogo...

portal tvrepublika.pl 18-11-2023, 15:00
Artykuł
Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

"Ja osobiście uważam, że istnieje procedura odwołania prezydenta przed upływem kadencji. W zasadzie zarządzenia nowych wyborów, jeżeli na to wyrazi zgodę naród na drodze referendum. Taka hipotetyczna możliwość też istnieje", rzucił prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu w nawiązaniu do absurdalnych słów Lecha Wałęsy.

Wczoraj przestrzeń medialną obiegł pomysł byłego prezydenta Lecha Wałęsę. W myśl tego pomysłu powinno się odwołać urzędującego prezydenta RP drogą referendum oraz ponownych wyborów. 

Na kolejne głosy ze strony opozycji nie trzeba było długo czekać. Z podobną propozycją wystąpił też prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista, współpracujący blisko ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

"Ja osobiście uważam, że istnieje procedura odwołania prezydenta przed upływem kadencji. W zasadzie zarządzenia nowych wyborów, jeżeli na to wyrazi zgodę naród na drodze referendum. Taka hipotetyczna możliwość też istnieje", powiedział w podcaście "Dudek o polityce" Chmaj.

Stwierdził ponadto, że to działanie jest możliwe "w granicach konstytucji".

Kurtyna opadła. Rewelacji ciąg dalszy zapewne niebawem...

Źródło: Niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy