Wakacje kredytowe to strzał w dziesiątkę. Ile osób już z nich skorzystało?

Artykuł
canva.com

20 proc. klientów PKO BP mających kredyt hipoteczny w złotych skorzystało z wakacji kredytowych. Bank zachęca swoich klientów do korzystania w pierwszej kolejności z bankowości elektronicznej.

Jak poinformował bank, „Stan ten uwzględnia czas do momentu zamknięcia naszych oddziałów na terenie całego kraju w dniu dzisiejszym. Warto zaznaczyć, że w zdecydowanej części były to jednak wnioski składane za pośrednictwem naszego serwisu transakcyjnego iPKO”.

Ze względu na duże zainteresowanie składaniem wniosków o wakacje kredytowe oddziały PKO BP w piątek pracowały dłużej, do godz. 19, a w sobotę, 30 lipca były otwarte w godz. 9-12.

We wniosek złożony w serwisie transakcyjnym iPKO trafia do banku od razu, dzięki czemu można go złożyć nawet w dniu pobrania raty. PKO BP zachęca do korzystania w pierwszej kolejności z bankowości elektronicznej. W piątek wieczorem PKO BP informował, że kanałach zdalnych i oddziałach obsłużył 12 proc. uprawnionych klientów do składania wniosków o wakacje kredytowe.

Klienci banków mogą od piątku składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie osiem miesięcy w tym i przyszłym roku. Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r. oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy