Wagnerowcy ruszyli na... Moskwę?! Prigożyn zapowiada: „Przywrócimy sprawiedliwość...” [wideo]

portal tvrepublika.pl 24-06-2023, 08:00
Artykuł
twitter.com/@Tendar

Szef Wagnerowców - Jewgienij Prigożyn zapowiedział wprost... zamierza on „przywrócić sprawiedliwość” w armii, cokolwiek to oznacza. Jak przekazuje rano rosyjski oddział BBC News - na ulicach Rostowa nad Donem oraz na trasach wjazdowych do Moskwy pojawiły się pojazdy opancerzone.

W sieci pojawiły się również zdjęcia najemników Wagnera zajmujących kwaterę główną Południowego Okręgu Wojskowego w Rostowie nad Donem w Rosji - dziś rano. Co to może oznaczać dla dalszego przebiegu wojny na Ukrainie?

 "W tej chwili przekroczyliśmy granice państwowe. Strażnicy graniczni wyszli na spotkanie i uściskali naszych bojowników. Teraz wjeżdżamy do Rostowa. Jednostki ministerstwa obrony, a raczej poborowi, którzy mieli zablokować nam drogę, odsunęli się na bok", oświadczył w nocy Prigożyn.

 „Straciliśmy ogromną ilość terytoriów na Ukrainie. Straty rosyjskie na Ukrainie są 3-4 razy większe niż podało rosyjskie naczelne dowództwo. Do 1000 ofiar dziennie (KIA + WIA)", mówił na nagraniu już z Rostowa.

"W Rosji zaczyna się powtarzać rok 1916. Bunt w armii. To doprowadziło rok później do dwóch rewolucji", napisał na Twitterze szef naszej stacji i red. naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do tych wydarzeń.

 

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy