„Waciki” Kasi Tusk, czyli jak prosperująca blogerka wyciąga ręce po rządowe wsparcie

Artykuł
Kasia Tusk nieźle prosperuje, a jednak sięga po rządową pomoc
Fot. Facebook/Make life easier

Choć zarobki Kasi Tusk mogą sięgać nawet 650 tysięcy złotych miesięcznie, i tak postanowiła sięgnąć po rządową pomoc z tarcz antykryzysowych. I to w wysokości niecałych 10 tys. złotych. Dla wielu z nas taka kwota to majątek, jednak przy zarobkach córki byłego premiera wystarczy tego co najwyżej „na waciki”, parafrazując scenę ze znanego filmu.

Z informacji zawartych w Systemie Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej (SUDOP) wynika, że w maju ubiegłego roku firma córki lidera Platformy Obywatelskiej otrzymała 9 400 zł pomocy rządowej. Zamysłem rządzących było wówczas wsparcie przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku pandemii. Tego jednak o Kasi Tusk, która prowadzi blog modowy, powiedzieć nie można, tym bardziej, że – jak wynika wyliczeń „Newsweeka”, jej dochody mogą sięgać 400-650 tys. miesięcznie.

W ostatnim czasie głośno było również o mężu córki byłego premiera, Stanisławie Cudnym, który również chętnie korzysta z pomocy rządowej, a jednocześnie kupuje swojej żonie torebkę za, bagatela, 30 tys. złotych. Jak informują media, firma Cudnego w 2020 r. otrzymała niemal 1,5 mln zł pomocy publicznej w ramach tarcz antykryzysowych.

Swoją drogą, jak marnie muszą wyglądać finanse znanego rodzica Kasi, skoro po pieniądze na przysłowiowe waciki zwraca się ona do Mateusza Morawieckiego?

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy