W walce o KPO nie chodziło o praworządność? Tak Bruksela wynagradza Tuska?

portal tvrepublika.pl,zk 23-02-2024, 13:15
Artykuł
X/PremierRP

Jak poinformowała w piątek w Warszawie przewodnicząca KE Ursula von der Leyen, w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski, które uwolnią do 137 mld euro z funduszu spójności i Funduszu Odbudowy.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odwiedziła w piątek Polskę wraz z premierem Belgii Alexandrem De Croo.

Po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem, podczas wspólnej konferencji prasowej szefowa KE podkreśliła, że jest pod wrażeniem polskich wysiłków na rzecz przywracania praworządności.

"Cieszę się z planu działania, które zaprezentował polski rząd krajom członkowskich w tym roku. Jest to bardzo silne oświadczenie, jasna mapa drogowa dla Polski. Wasze wysiłki są zdecydowane, opierają się na reformach, które uruchomiliście i krokach, które podjęliście w zakresie niezawisłości sądów" - wskazała.

Oświadczyła, że w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski. "Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski. Pochodzą z Funduszu Odbudowy i funduszu spójności. Zostanie to zagwarantowane poprzez urząd Prokuratora Europejskiego. Jest to wspaniała wiadomość dla Europy i Polski" - powiedziała von der Leyen

Źródło: portal tvrepublika.pl,X, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy