W ubiegłym roku miliony osób zwiedziło ten park archeologiczny znajdujacy się we Włoszech

portal tvrepublika.pl,zk 01-04-2024, 09:00
Artykuł
canva.com

Jak przekazał włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano, ponad 12 milionów osób zwiedziło w zeszłym roku Park Archeologiczny Koloseum w Rzymie, do którego oprócz amfiteatru należy też Forum Romanum, Palatyn i Domus Aurea, czyli Złoty Dom cesarza Nerona. Dodając, że to o 3 mln więcej zwiedzających niż w 2022 r.

W porównaniu z poprzednim rokiem na stołecznym terenie, obejmującym najważniejsze zabytki starożytności zanotowano wzrost liczby zwiedzających o 24 procent- podkreślił szef resortu kultury.

Zauważył też: „Notujemy więcej gości w prawie wszystkich muzeach i parkach archeologicznych, ale Koloseum wybija się na pierwsze miejsce , a za nim dalej Pompeje i Galeria Uffizi” we Florencji.

W wielkanocną niedzielę minister kultury odwiedził Koloseum. Przypomniał, że w Święta zabytek ten oraz liczne muzea w kraju są otwarte. „Trzeba odpowiadać na potrzeby tak wielu turystów”- stwierdził Sangiuliano.

W Wiecznym Mieście przebywają w tych dniach tłumy zwiedzających z całego świata.

Wcześniej branża turystyczna informowała, że w Wielkim Tygodniu do Rzymu przyjedzie ponad milion osób, co jest rekordem w tym okresie.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy