W sytuacji niewykorzystania szczepionki, trafi ona do osoby pełnoletniej. Rozporządzenie trafiło do Dziennika Ustaw
W Dzienniku Ustaw opublikowano we wtorek wieczorem rozporządzenie Rady Ministrów, w którym przesądzono, iż w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki przeciw Covid-19, może ją otrzymać osoba powyżej 18 roku życia.
Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wyjaśniał wcześniej we wtorek, zapowiadając regulację, że rozwiązanie jest związane z aktualnym etapem programu szczepień.
W nowym zmienionym rozporządzeniu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zawarto przepis, zgodnie z którym "w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się szczepienie osób innych niż określone w ust. 1, które ukończyły 18 lat".
Najnowsze
Polacy chcą rekonstrukcji rządu Tuska. Wiemy, których ministrów oceniają najgorzej [SONDAŻ]
Ceny ropy wciąż rosną. Negatywnie odbija się na nich konflikt USA z Iranem
Daniel Martyniuk nie pojawił się na planie „Nasi w mundurach”. Chciał 100 tys. zł i prywatnego samolotu