W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będzie można oddać krew. Rusza akcja „Przelej Krew”

Artykuł
Akcja krwiodawcza i oddanie szcunku dla bohaterów
Fot:Facebook/Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego

Od 30 lipca do 2 sierpnia będzie można oddać krew w ramach akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”. Taką informację przekazał organizator akcji — Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego.

To jest akcja, która ma promować oddawanie krwi, Akcja ma na celu połączyć akcję krwiodawczą z pamięcią o powstańcach warszawskich. - Tysiące powstańców przelało swoją krew, walcząc o wolność, niepodległość i suwerenność Polski, także patron organizatora akcji: rotmistrz Witold Pilecki. Dziś Ty możesz wziąć udział w patriotycznej akcji i wspominając walkę powstańców warszawskich, dosłownie przelać swoją krew dla tych, którzy jej bardzo potrzebują! - tak brzmi treść informacji.

Akcja „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”, zostanie przeprowadzona w następujących miejscach: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Stadion Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej, w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Stadionie Górnika Zabrze, na Placu Wolności w Stargardzie, a także Ekipowym Poborze Krwi w Gryfinie i w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz w Terenowych Oddziałach RCKiK w Drawsku Pomorskim, Gryficach, Kołobrzegu, Koszalinie i Świnoujściu.

Akcji patronuje m.in. mjr Zbigniew Piasecki Ps. Czekolada – harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej, powstaniec warszawski, walczący m.in. w Zgrupowaniu „Ruczaj” oraz Batalionie „Miłosz”.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy