„W punkt”. Soboń: Brak poparcia tej ustawy, jest głosem przeciwko Polsce

Borowiak: Litewska i Łotewska opozycja działa w zgodzie z rządem. Polska opozycja się kompromituje.
Fot. polska-zbrojna.pl

Gośćmi programu „W punkt” byli wiceminister rozwoju i technologii Artur Soboń, Joanna Borowiak z PiS, Krzysztof Grabczuk z KO oraz Michał Gramatyka z Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Polski rząd robi wszystko, aby zatrzymać wojnę hybrydową. Opozycja mówi, że nie ma żadnej wojny. Powinna być jednomyślność. W Sejmie powinna być od początku. Litewska i Łotewska opozycja działa w zgodzie z rządem. Polska opozycja się kompromituje. Myśleli, że przekroczą granicę na poselską legitymację. Zdumiewa i przeraża mnie to, co mówią posłowie Platformy i Polski 2050. Słowa i czyny opozycji, są pożywką dla służb Łukaszenki – mówiła Joanna Borowiak z PiS.

– Nasza polityka musi być twarda, ale nie możemy nie pomagać migrantom. Ochrona granic jest naszym priorytetem. PiS chce ukraść pieniądze Polakom. Nie wiadomo ile będzie kosztować ten mur i z czego będzie on zrobiony. Chodzi o to, żeby mur powstał bardzo szybko. Trzeba kontrolować budowę. Oczekujemy transparentności – deklarował Krzysztof Grabczuk z KO.

– Troska opozycji jest fałszywa. Brak poparcia tej ustawy, jest głosem przeciwko Polsce. Od kilku miesięcy mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem Kremla i Łukaszenki przeciwko Polsce i krajom bałtyckim. Możemy właśnie usłyszeć, jak źle wyglądałaby Polska za rządów opozycji. W chwili zagrożenia na granicach, tak samo jak my teraz robili Słoweńcy, Węgrzy i Grecy – przytoczył wiceminister rozwoju i technologii Artur Soboń.

– Nie wiadomo, jak będzie wyglądał ten mur, bo odpowiedzi nie było. Co z fragmentem muru, który przebiega prze Białowieski Park Narodowy. Zagłosowałbym za budową tego muru, ale nie wierzę PiS-owi i nie zagłosuje za tym – powiedział Michał Gramatyka z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy