„W punkt”. Rzymkowski: Parlament Europejski jest bierny wobec agresji Białorusi i Rosji na granicę

Fot. DWOT

- Parlament Europejski jest bierny wobec agresji Białorusi i Rosji na granicę - mówił Tomasz Rzymkowski w programie „W punkt”. - Jeśli Putin chce rozmawiać z Unią Europejską, to rozmawia z Merkel albo Macronem - dodał.

- Europa śpi, niejednokrotnie to podkreślałam. Warto wybudzić ich z drzemki. Wiedzą, że może być niebezpiecznie, ale podchodzą do tego zbyt łagodnie - powiedziała posłanka na sejm Prawa i Sprawiedliwości w programie W Punkt w Telewizji Republika w odniesieniu do bierności Unii Europejskiej na realne zagrożenie wojną na wschodniej flance.

Anna Milczanowska, posłanka partii Prawo i Sprawiedliwość, zapytana o spostrzeżenia w kwestii realnego zagrożenia bezpieczeństwa oraz pasywnej postawy Unii Europejskiej w tej sprawie, stwierdziła: „Patrzę na to z ogromnym niepokojem. To wszystko się dzieje - Łukaszenka już nie atakuje w "biały dzień", tylko robi to podgrupami w kilkudziesięciu miejscach, wykorzystuje do tego ludzi przygotowanych militarnie. To wszystko przebiega bardzo agresywnie”.

– Wiemy, że 115 tys. żołnierzy rosyjskich stoi tuż przy granicy z Ukrainą, wiemy, że Rosjanie gotowi są zająć 2/3 terytorium Ukrainy. Putin zapowiedział już wtorkową rozmowę z prezydentem USA - Joe Bidenem. Cały czas zapowiada, że NATO powinno przestać wspierać Ukrainę – dodała.

– Europa śpi, niejednokrotnie to podkreślałam. Zgadzam się z tym, co mówił wielokrotnie pan premier. Wa rto wybudzić ich z drzemki. Wiedzą, że może być niebezpiecznie, ale podchodzą do tego zbyt łagodnie – stwierdziła Milczanowska.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy