„W punkt". Prof. Kik: My jesteśmy członkiem UE i powinniśmy odnosić sukcesy razem z Unią

Przeciwko rezolucji byli europosłowie PiS, natomiast europosłowie PO, PSL i Lewicy poparli dokument
Fot. Canva.com

W moim przekonaniu, Polska ma szczęście, że jest w Unii Europejskiej - powiedział w programie gość Ryszarda Gromadzkiego politolog prof. Kazimierz Kik.

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję ws. wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, z której wynika, że polski TK  nie ma mocy prawnej i niezależności oraz nie jest uprawniony do interpretowania polskiej konstytucji. Przeciwko rezolucji byli europosłowie PiS, natomiast europosłowie PO, PSL i Lewicy poparli dokument.

- Trudno powiedzieć o przegranej, ale też nie można mówić o wygranej. W moim przekonaniu premier bardzo dobrze wiedział, do kogo mówi, doskonale wiedział jaka większość jest w PE. Przyjął bardzo konfrontacyjny styl. W moim przekonaniu premier niepotrzebnie podporządkował się w tym wypadku atmosferze w partii - powiedział politolog.

- Unia Europejska nie jest naszym wrogiem, jest w pewnym sensie naszą polityczną rodziną. My jako Polska jesteśmy członkiem Unii i powinniśmy odnosić sukcesy razem z Unią. W moim przekonaniu, Polska ma szczęście, że jest w Unii Europejskiej - stwierdził prof. Kik. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy