„W punkt”. Milczanowska: Data ogłoszenia Nowego Ładu jest elastyczna. Tą, którą znam, jest 15 maja

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Fot. stoplatka YT/Prawo i Sprawiedliwość

Gośćmi Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” byli minister w KPRM Adam Andruszkiewicz, poseł PiS Anna Milczanowska, poseł KO Paweł Poncyliusz oraz poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

Redaktor Katarzyna Gójska nawiązała do przejścia przez Sejm ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy. Następnie zwróciła się do Anny Milczanowskiej:

- Czy głosowanie odnośnie KPO będzie miało wpływ na funkcjonowanie koalicji rządzącej? Czy to zamyka pewien etap i teraz już sytuacje problemowe są za wami?

- Sądzę, że głosowanie za przyjęciem KPO zamyka pewien etap, z którym mieliśmy do czynienia od prawie roku. Turbulencję w Zjednoczonej Prawicy nie służyły Polsce, tym bardziej w czasie pandemii - odpowiada Milczanowska.

- Polska ma otrzymać 770mld złotych z Unii Europejskiej. Będą to pieniądze przeznaczone na różnego rodzaju sfery. Będzie to ogłoszone przez premiera Morawieckiego, przy okazji Nowego Ładu. Data jest elastyczna, tą, którą znam, jest 15 maja, wtedy ma zostać ogłoszony plan. Wszystko jest związane z sytuacją pandemiczną w kraju - dodaje Milczanowska.

Następnie Redaktor Gójska zwróciła się do posła Koalicji Obywatelskiej Pawła Poncyliusza:

- Państwo zakładali przy okazji głosowania, że jest szansa na zmianę rządów w Polsce? - Nie, chyba nikt nie zakładał, że ta zmiana nastąpi. Są inne przesłanki konstytucyjne do obalenia rządu i nie była to ta ustawa. Pokazuje to jedynie pewną kondycję, zgniliznę wewnątrz koalicji - mówi Poncyliusz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy