„W punkt”. Macierewicz: Atak na Ukrainę to powrót do zimnej wojny

Fot. Facebook/Минобороны России

Udział prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałkowym wirtualnym spotkaniu czołowych polityków wspólnoty transatlantyckiej świadczy o tym, że Stany Zjednoczone zrozumiały rolę Europy Środkowej zarówno w strukturach NATO, jak i w kwestii bezpieczeństwa europejskiego – uważa marszałek senior Antoni Macierewicz.

- To pokazuje, że Stany Zjednoczone zrozumiały wreszcie, że flanka wschodnia NATO musi mieć swojego reprezentanta w każdych rozmowach o bezpieczeństwie Europy – powiedział gość Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” na antenie TV Republika. Jak zaznaczył wiceprzewodniczący PiS, ewentualna agresja na Ukrainę „oznacza powrót do zimnej w jej najbardziej radykalnej formule”.

Sytuacja wokół Ukrainy świadczy o tym, że „polityka ustępstw wobec Rosji poniosła porażkę” - uważa z kolei prof. Waldemar Paruch. Jak podkreślił rozwój sytuacji pokazuje ponadto, że „Niemcy coraz bardziej przesuwają się z zachodu na wschód, co jest bardzo niebezpieczne”. - Świadczy o tym może ostentacyjne odrzucenie przez Olafa Scholza zaproszenia na spotkanie z Joe Bidenem – powiedział Paruch.

- Ukraina pełni taką rolę, jaką pełniła Rzeczpospolita po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Jest rozsadnikiem zasady wolnościowej, czego reżim Putina się bardzo obawia – powiedział natomiast prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. - Groźba rosyjskiego najazdu jeszcze nie minęła, natomiast Moskwa jest pewnie zaskoczona jednością odpowiedzi Zachodu. Podobnie jak konsolidacją flanki wschodniej – dodał.

Gośćmi Katarzyny Gósjkiej byli ponadto prof. Arkadiusz Jabłoński oraz gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy