„W punkt”. Czarnecki: PiS nie stracił władzy, mamy nadzieję, że poprą nas posłowie niezrzeszeni

Artykuł
Fot:Flickr/European Parliament

Gościem programu „W punkt” był Ryszard Czarnecki, Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. Tematem programu było środowe posiedzenie Sejmu, ustawa medialna oraz pozycja Polski na arenie międzynarodowej.

- Opozycja  wiele lat temu głosowała nad poszerzeniem kompetencji marszałka Sejmu — powiedział Ryszard Czarnecki.

Doszło do reasumpcji głosowania nad odroczeniem posiedzenia. - PiS nie stracił władzy, mamy nadzieję, że poprą nas posłowie niezrzeszeni. To nie jest nic nowego. Poprzedni rząd też przegrywał niektóre głosowania -powiedział Ryszard Czarnecki.

- Jarosław Gowin chciał opóźnić wybory prezydenckie. - Sytuacja premiera Gowina się pogorszyła w kilku kwestiach. Pojawili się Republikanie Adama Bielana — zwrócił uwagę Czarnecki.

- Wejście Donalda Tuska również wpłynęło na pozycję Gowina. Nie ma szans na koalicję z Tuskiem, gdyż to właśnie były premier wyrzucił Gowina ze swojego rządu — kontynuował Czarnecki.

Klub Porozumienie stopniał do tylko czterech posłów. Kolejnym tematem jest ustawa medialna i własność kapitału TVN.

- To jak reaguje opozycja w sprawie TVN, to hipokryzja. Dokładnie tak samo, jak w mediach amerykańskich. Nie jesteśmy państwem II kategorii — mówił Ryszard Czarnecki.

W 1990 roku, Rzeczpospolita Polska i Stany zjednoczone podpisały umowę o współpracy. W tej umowie znalazł się punkt o wspólnej radiostacji.

- Nie warto szarpać tej współpracy, ale to Amerykanie ją szarpią, nie Polska — powiedział Ryszard Czarnecki. - USA jest sojusznikiem Polski numer jeden. I tak pozostanie — podsumował Europoseł PiS, Ryszard Czarnecki.
 
Jaka jest pozycja Polski na arenie międzynarodowej?
 
- Sytuacja Polski bardzo wzrosła. Prezydent Donald Trump stawiał na współpracę z Polską. Biden jest najbardziej proniemieckim prezydentem USA.
 
 
 
 
 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy