„W punkt”. Bielan: Tusk jest twarzą wszystkich patologii, które popełniała Platforma

Fot. PAP/Adam Warżawa

Gośćmi programu „W punkt” są Joanna Lichocka z PiS, Adam Bielan z Porozumienia, Michał Gramatyka z KO oraz Marek Balt z Lewicy.

Adam Bielan przypomniał sprawę Józefa Piniora. – Kiedy ogłaszano prawomocny wyrok, który skazywał go na więzienie za korupcję, Pinior nie miał już tak wielu obrońców, jak przed odebraniem immunitetu – zauważył.

Odnosząc się do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polityki, Bielan stwierdził, że ten polityk był tym, który najbardziej skorzystał na wycofaniu się Cimoszewicza. – Dzięki temu zbudował się jako lider opozycji, wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich. Na szczęście przegrał z Lechem Kaczyński – mówił Bielan.

– Osobiście nie boję się Donalda Tuska, chociaż jak się go słucha, kiedy mówi po niemiecku i patrzy „wilczym wzrokiem”, to ciarki mogą przejść po plecach – powiedział.

Według Bielana Tusk „nie jest politykiem przesadnie skutecznym w ostatnich latach”. Przypomniał, że był on twarzą Koalicji Europejskiej w 2019 r., a wtedy lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła najwyższe poparcie, bo aż 45 proc. – Stało się to właśnie po zaangażowaniu Donalda Tuska. Po tym laniu Trzaskowski odciął się od niego. Nie zapominajmy, że wysyłał w swoich wystąpieniach Tuska na emeryturę – mówił Bielan.

Zapewnił, że jest jednak „daleki od tego, by kogokolwiek lekceważyć”. – To Tusk mówił, że nie ma z kim przegrać – powiedział.

– Taki powrót będzie problemem dla PSL, które chce budować bardziej centrową listę. Będzie oznaczał kłopoty personalne dla Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego – stwierdził Adam Bielan.

– Jako obóz Zjednoczonej Prawicy musimy być przygotowani na powrót Tuska. Tusk jest jednak twarzą wszystkich patologii, które popełniała Platforma – podsumował.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy