Zajęto konta Fundacji Niezależne Media. Tomasz Sakiewicz: zrobiono to bezprawnie
„Z informacji, które otrzymujemy z urzędu skarbowego i banku wynika, że zajęto konta Fundacji Niezależne Media. Zrobiono to bezprawnie i to całkowicie pod każdym względem, w tym formalnie, merytorycznie i przepisów wykonawczych” – powiedział na antenie Republiki jej prezes Tomasz Sakiewicz.
To była ta pierwsza Fundacja, która zbierała pieniądze między innymi na Telewizję Republika i przez lata gromadziła środki na obronę dziennikarzy prześladowanych przez różnego typu władze, również sądowe. Ostatnio została sklejona z możliwością wsparcia inicjatywy Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich i może to wywołało tak nagłą i bezprawną reakcję.
Decyzję zatwierdził szef KPRM Jan Grabiec. Podpis jest bardzo szczególny, bo są możliwe tylko dwa podpisy, faktyczny albo elektroniczny. Decyzja nie zawiera żadnego z tych podpisów, jest tylko wydrukiem komputerowym. Urzędnik skarbowy, który na podstawie takiego pisma podjął decyzję, popełnił po prostu przestępstwo
– tłumaczył Tomasz Sakiewicz.
Prezes Republiki przypomniał, że przewidując atak, zmienione zostały numery kont, na które trafia wsparcie od widzów.
Obecnie działanie stacji można wesprzeć robiąc przelew na konto:
90 1240 6003 1111 0010 6960 7476
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Trump postawił Iranowi sprawę jasno: za każdy ostrzelany statek zniszczymy most albo elektrownię
Jak bohater afery Szpitala Południowego chciał zrobić karierę naukową
Ludzie Tuska brną w bezprawie, aby tylko prześladować niezależne media