Rząd Tuska sięga po zemstę! Kukiz demaskuje prawdziwy cel rekonstrukcji
Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska wzbudza gorące emocje, a jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji było powołanie Waldemara Żurka na ministra sprawiedliwości. Paweł Kukiz w programie „Gość Dzisiaj” u Danuty Holeckiej nie pozostawił wątpliwości - jego zdaniem, to ruch obliczony na eskalację konfliktu z opozycją.
Przykrywanie porażek zemstą
Poseł Kukiz odniósł się do archiwalnych wypowiedzi Żurka, w których sędzia mówił o rozliczeniu Krajowej Rady Sądownictwa i osób związanych z Zbigniewem Ziobrą. Polityk stwierdził wprost, że nominacja sędziego Żurka ma odwrócić uwagę od słabych wyników koalicji rządzącej, która nie ma żadnych sukcesów.
- Czas pokazuje, ostatnie dwa lata, że z obietnicami Tuska jest słabo, więc trzeba to jakoś czymś przykryć, krwią, zemstą i tym wszystkim
- powiedział lider ruchu Kukiz’15.
Polityk podkreślił też, że decyzja Żurka o rezygnacji z dożywotniej pensji sędziowskiej świadczy o jego determinacji, co niestety źle wróży państwu, ponieważ on nie ma już powrotu do miejsca skąd wchodzi do polityki.
- Jeżeli człowiek zrzeka się dożywotniej pensji, tego stanu spoczynku i innych rzeczy, to oznacza, że jest zdeterminowany (…). Jedna rzecz jest przerażająca, że całe życie polityczne jest skupione będzie teraz na walce, a nie na poprawie życia wspólnoty obywatelskiej
- skonstatował.
„Sądy połączone z władzą”
Kukiz skrytykował sam fakt powołania sędziego na stanowisko ministerialne, twierdząc, że to dowód na brak rozdziału władzy sądowniczej od politycznej. Gdy Holecka przypomniała, że w przeszłości ministrem była też Barbara Piwnik, Kukiz nie zmienił zdania - według rozmówców Piwnik miała autorytet, którego brakuje Żurkowi.
- Sam fakt, że ministrem mianuje się sędziego świadczy o tym, że sądy są połączone z władzą
- ocenił.
Ministerstwo Przemysłu i „śmieszne konkrety”
Rozmowa dotyczyła również rekonstrukcji rządu w innych obszarach. Rozmawiano o Ministerstwie Przemysłu, jednym ze „100 konkretów” Tuska. Zostało ono powołane przez rząd Tuska w 2023 roku, jako realizacja obietnicy, aby przy tej rekonstrukcje je zlikwidować.
- Może w zamian będzie jakiś inny konkret, nowy. Śmieszna ta sprawa
- skomentował.
Zaprzysiężenie Prezydenta RP
W kontekście zaprzysiężenia Karola Nawrockiego na prezydenta, Kukiz wyraził przekonanie, że koalicja rządząca nie odważy się zablokować ceremonii, choć część polityków - jak Lech Wałęsa czy Leszek Miller - zapowiedziało zbojkotowanie wydarzenia.
- Ja słyszałem różne głosy, ale nie wierzę, żeby obecna władza, a konkretnie Tusk i inne osoby, odważyły się do tego, aby nie dopuścić do tego zaprzysiężenia
- stwierdził.
Zdaniem Kukiza, Nawrocki stanie przed historycznym wyzwaniem.
- Na panu prezydencie Nawrockim będzie ciążyć misja, a nawet obowiązek, konsolidacji całej prawej strony sceny politycznej
- podsumował.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Rekonstrukcja rządu
Wiadomości
Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu
Morawiecki komentuje słowa Marszałka Sejmu o zamachu stanu i działania koalicji 13 grudnia ws. KRRiT
Najnowsze

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Morawiecki komentuje słowa Marszałka Sejmu o zamachu stanu i działania koalicji 13 grudnia ws. KRRiT
