Przejdź do treści
Wybory 2025 Sondażu late poll: Karol Nawrocki - 50,7 proc. Rafał Trzaskowski - 49,3 proc.
Wybory 2025 PKW: Karol Nawrocki otrzymał 56,6 proc. głosów Polaków przebywających w Stanach Zjednoczonych, Rafał Trzaskowski 43,35 proc.
Wybory 2025 Exit poll (Ipsos): wyborcy prezydenta Andrzej Dudy poparli Karola Nawrockiego
Wybory 2025 Karol Nawrocki: Ocalimy Polskę! Zwyciężymy i ocalimy Polskę! Nie pozwolimy na to, aby domknęła się władza Donalda Tuska
Wybory 2025 Karol Nawrocki: udało nam się zjednoczyć cały obóz patriotyczny; ludzi, którzy chcą Polski normalnej
Wybory 2025 Karol Nawrocki: wierzę, że jutro rano obudzimy się z prezydentem Karolem Nawrockim
Wybory 2025 Jarosław Kaczyński: Wierzę, że zwyciężymy! Wierzę, że przeprowadzimy nasz plan
Wybory 2025 Szacowana frekwencja w wyborach według Ipsos sięgnęła 72,8 proc
Wybory 2025 Szef PKW: nie było sygnałów o konieczności przedłużenia ciszy ani o kolejkach do lokali
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Republika: o godz. 19.45 zapraszamy na Gościa Dzisiaj

Źródło: Republika

Dziś Edyta Lewandowska rozmawiać będzie z ks. dr. Januszem Stańczukiem z Akademii Katolickiej w Warszawie.

Ks. dr Janusz Stańczuk jest wykładowcą Akademii Katolickiej w Warszawie. Przez blisko ćwierć wieku był katechetą oraz wychowawcą dzieci i młodzieży. Jest współpracownikiem wielu redakcji gazetowych, radiowych i internetowych, w tym miesięcznika dla dzieci „Anioł Stróż”.

Większość swojej twórczości adresuje właśnie do najmłodszych czytelników. W latach 2013-2023 redaktor naczelny miesięcznika „Tak Rodzinie”.

Jak napisał na swoim blogu: "W dzieciństwie zapisałem się do czterech bibliotek jednocześnie. Książki odwdzięczyły się ciekawym dzieciństwem, pozwalały żyć w światach niedostępnych dla siermiężnych czasów socjalizmu. Pierwszy opublikowany tekst napisałem w wieku 21 lat. Ulubiony gatunek to baśnie i inne opowiadania. Dlaczego baśnie? We wstępie do jednej z książek stwierdziłem, że baśniowe ogrody leżą w połowie drogi do rajskich ogrodów, dlatego są podwójnie piękne. Warto je malować słowami, więc zaczynałem od baśni. Później pojawiły się inne tematy, inne gatunki, ale jak każdy człowiek trzymający w ręku pióro zastanawiam się czasem nad jednym pytaniem: czy najlepsza książka już powstała, czy jest jeszcze przede mną? Zobaczymy".

Źródło: Republika, januszstanczuk.pl

Wiadomości

Simion: w Polsce ważą się losy Europy. Módlmy się o Polskę

Nawrocki czy Trzaskowski? Śledź wyniki wyborów na bieżąco! [LIVE]

Morawiecki wskazał klucz do zmiany wyniku wyborów

WAŻNE! Emocje po wynikach late poll! Zmiana na pozycji lidera

Nawrocki: Ocalimy Polskę! Monopol władzy nie może się domknąć

Jak głosowali wyborcy kandydatów z pierwszej tury? [WYNIKI]

Przewodniczący PKW o stanie liczenia głosów

Nawrocki wygrał wybory wśród Polaków głosujących w USA i Kanadzie

Kaczyński: wierzę, że zwyciężymy

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Wybory prezydenckie 2025. SPRAWDŹ wyniki sondażowe exit poll

Brytyjska doktryna nuklearna ulega zmianie. Radykalnie

Rosja potwierdziła. Ukraina uderzyła niewiarygodnie daleko

Tomasz Sakiewicz apeluje: zgłaszajcie autokary z „wyborczymi turystami”!

Ostatnie minuty głosowania. Korwin-Mikke z mocnym przesłaniem!

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Wieczór Wyborczy Republiki. Polacy wybierają, my komentujemy!

Najnowsze

Simion: w Polsce ważą się losy Europy. Módlmy się o Polskę

Nawrocki: Ocalimy Polskę! Monopol władzy nie może się domknąć

Jak głosowali wyborcy kandydatów z pierwszej tury? [WYNIKI]

Przewodniczący PKW o stanie liczenia głosów

Nawrocki wygrał wybory wśród Polaków głosujących w USA i Kanadzie

Nawrocki czy Trzaskowski? Śledź wyniki wyborów na bieżąco! [LIVE]

Morawiecki wskazał klucz do zmiany wyniku wyborów

WAŻNE! Emocje po wynikach late poll! Zmiana na pozycji lidera