Przejdź do treści
10:28 Śląskie: Część górników z PG Silesia odmówiła wyjazdu na powierzchnię
09:38 Kujawsko-pomorskie: Pociąg uderzył w samochód, który spadł z wiaduktu. Służby naprawiają trakcję
08:26 Rosja: Generał odpowiedzialny za szkolenie armii zabity w wybuchu w Moskwie
07:42 W. Brytania: Tysiące ludzi w Stonehenge świętowały przesilenie zimowe
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Republika: „Ściśle Jawne” dziś o godz. 20. Zapraszamy na program, którego sama tylko zapowiedź wstrząsnęła Polską!

Źródło: Republika

Zapowiedź ujawnienia skandalu w Inspekcji Transportu Drogowego na Dolnym Śląsku, której towarzyszył krótki film, demaskujący skandaliczne praktyki podczas państwowych egzaminów dających uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych tzw. ADR, wstrząsnęła całą Polską. Dzisiaj, o godz. 20, będzie można zapoznać się z całością materiału Piotra Nisztora.

"Czy w jednym z ośrodków szkolenia kierowców na Dolnym Śląsku dochodziło do podpowiadania podczas państwowych egzaminów dających uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych", zadaje pytanie Nisztor. Odpowiedzią jest film, na którym widać Inspektora Transportu Drogowego na Dolnym Śląsku udzielającego osobiście skandalicznych "rad" egzaminowanym kierowcom.

"Nie wiecie przy jakimś pytaniu, jak odpowiedzieć, totalna dziura w głowie. To np. piszecie - pytanie 14 - i wasza propozycja odpowiedzi, np C. Chodzę po sali cały czas i widzę, że jest problem. Dajmy na to, że poprawną odpowiedzią jest B - to wezmę butelkę (tu gest) - tak" - słychać na filmie.

Wystarczyła tylko krótka zapowiedź dzisiejszego programu, by stanął  (dosłownie, a nie w przenośni) Główny Inspektorat Transportu Drogowego. "Daniel Woźniak, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego został odsunięty od obowiązków służbowych. GITD wszczęła postępowanie wyjaśniające okoliczności udziału D. Woźniaka w szkoleniach i egzaminach ADR" - poinformował na x.com Piotr Nisztor.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wysłał także e-mail do inspektorów, w którym poleca „zawieszenie uczestnictwa we wszelkiego rodzaju komisjach egzaminacyjnych poza strukturami Inspekcji Transportu Drogowego”.

Przypominamy także, że na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pojawiło się OŚWIADCZENIE, w którym m. in. możemy przeczytać:

"Informujemy, że Inspekcja Transportu Drogowego nie organizuje szkoleń oraz nie przeprowadza egzaminów dla kierowców przewożących towary niebezpieczne i nie należy łączyć instytucji z wyemitowanym materiałem. Egzaminy przeprowadzane są w ośrodku szkolenia przez komisję egzaminacyjną, powołaną przez marszałka województwa.

Szkolenie i prowadzenie egzaminów ADR przez Pana Daniela Woźniaka nie mieści się w ramach zakresu obowiązków Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. Niemniej jednak niezwłocznie po ujawnieniu materiału wideo, w którym Pan Daniel Woźniak przedstawia zasady egzaminu, uwzględniając sposób udzielania odpowiedzi, który wskazuje na jego nieetyczne zachowanie, został on odsunięty od wykonywania obowiązków służbowych."

Źródło: Republika, x.com/Piotr Nisztor

Wiadomości

Ekipa Żurka się nie ucieszy. Sprawa aresztowa ws. Ziobry odroczona!

Charlie Kirk świadczył o swojej wierze jak o najcenniejszym skarbie

Przerwa w posiedzeniu aresztowym ws. Zbigniewa Ziobry. Prok. Woźniak już grzmiał!

Gość Radia Republika: to jest policzek dla Tuska

Mec. Lewandowski o sprawie Ziobry. Dziś posiedzenie aresztowe

Rosyjski generał zginął w zamachu w Moskwie. Komitet Śledczy oskarża Ukrainę

Semeniuk-Patkowska w kilku zdaniach do Jacka Kurskiego

Jaki o niebywałym skandalu w Ostrowie Tumskim. Kolejne uderzenie w podstawy polskiego państwa

SPRAWDŹ TO!

Żurek się doigrał? Ziobro: składam zawiadomienie!

Kubicki: Trump miał rację co do Europy

Tryb "ostrodyżurowy". Dramatyczna sytuacja szpitala w Zielonej Górze

Po Polsce Rumunia. Prounijna frakcja bierze się za sądownictwo

SPRAWDŹ TO!

Tragedia pod Świeciem! Auto spadło na tory - uderzył w nie pociąg [SZCZEGÓŁY]

Rolnicy wchodzą do polityki? Polska wieś vs Bruksela. Kto wygra spór o Mercosur?

Rodzina próbowała przewieźć samolotem zmarłą kobietę jako żywą

Najnowsze

Ekipa Żurka się nie ucieszy. Sprawa aresztowa ws. Ziobry odroczona!

Mec. Lewandowski o sprawie Ziobry. Dziś posiedzenie aresztowe

Rosyjski generał zginął w zamachu w Moskwie. Komitet Śledczy oskarża Ukrainę

Olga Semeniuk-Patkowska

Semeniuk-Patkowska w kilku zdaniach do Jacka Kurskiego

Jaki o niebywałym skandalu w Ostrowie Tumskim. Kolejne uderzenie w podstawy polskiego państwa

Charlie Kirk świadczył o swojej wierze jak o najcenniejszym skarbie

Przerwa w posiedzeniu aresztowym ws. Zbigniewa Ziobry. Prok. Woźniak już grzmiał!

Grzegorz Wierzchołowski

Gość Radia Republika: to jest policzek dla Tuska