Gramatyka i Kanthak o wyborach u Tomasza Sakiewicza
W programie „Polityczna Kawa” Tomasza Sakiewicza padły mocne słowa o działaniach władzy po wyborach i planie destabilizacji państwa. Gośćmi byli Michał Gramatyka i Jan Kanthak.
Gramatyka: „Nie było żadnych machinacji wyborczych”
Poseł Polski 2050 i sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Michał Gramatyka odniósł się do wpisu premiera Donalda Tuska, który zapewniał, że wszystkie nieprawidłowości w procesie liczenia głosów zostaną zbadane:
— Tweet Pana Premiera to jest tweet męża stanu. To jest tweet człowieka, który mówi, że emocje emocjami, ale zakładanie, że wybory zostały sfałszowane, jest błędem. Jest po prostu złą drogą — powiedział Gramatyka w programie.
Odnosząc się do wyniku, dodał:
— Karol Nawrocki wygrał wybory. Państwowa Komisja Wyborcza zrobiła świetną robotę — wskazał.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Kanthak nie krył obaw związanych z działaniami Romana Giertycha, który sugeruje fałszerstwa wyborcze:
— To są argumenty szaleństwa. To, co obserwujemy ze strony Romana Giertycha i jego całej sekty Silni Razem, rzeczywiście budzi to moje olbrzymie obawy — stwierdził.
Zdaniem Kanthaka wybory zostaną ostatecznie uznane przez władzę:
— Rafał Trzaskowski uznał ich ważność podczas ogłoszenia exit poll. Mleko się rozlało. Do tego doszła reakcja Ursuli von der Leyen, która jako jedna z pierwszych pogratulowała Karolowi Nawrockiemu — wskazał.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Polityczna Kawa
Wiadomości
Najnowsze
