Przejdź do treści
8:00 IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed powodującymi gołoledź marznącymi opadami deszczu lub mżawki. Alerty obejmują wszystkie regiony oprócz województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Nawrocki z mocnym apelem!

Źródło: Zrzut ekranu/Republika

"Jako obywatelski kandydat na prezydenta, a po 18 maja lub po 1 czerwca prezydent RP wsłucham się w głos polskiej branży transportowej, która jest nerwem polskiej gospodarki, która powinna być doceniana" - mówił obywatelski kandydat na prezydenta RP, który odwiedził dziś firmę transportową w Siedlcach.

Karol Nawrocki w Siedlcach

Obywatelski kandydat na prezydenta RP odwiedził dziś firmę transportową w Siedlcach. W trakcie spotkania z pracownikami, jak i szefem przedsiębiorstwa, wskazywał na problemy, jakie występują w branży transportowej. Wymienił czynniki chociażby takie jak wojna na Ukrainie, pandemia Covid-19 oraz unijny pakiet mobilności, który nakładał na przewoźników wymóg wymiany tachografów na inteligentne do końca 2024 roku.

Zwrócił uwagę na to, że inne kraje, wchodzące w skład Unii Europejskiej unijne rekompensowały zakup tachografów transportowcom. Wśród nich nie było jednak Polski.

"Poczekajmy na wybory"

Nawrocki wskazał, że małe oraz średnie przedsiębiorstwa z branży transportowej cały czas czekają na pomoc państwa, ale jednocześnie "emocje sięgają zenitu"

Przypomniał, że przed końcem ubiegłego roku przewoźnicy planowali protest, który "z poczucia ich odpowiedzialności jednak się nie odbył". Zaapelował do branży transportowej, aby "z protestem wytrzymała do 18 maja, a być może do 1 czerwca". Czyli do terminu wyborów - I i II tury.

"Jako obywatelski kandydat na prezydenta, a po 18 maja lub po 1 czerwca prezydent RP wsłucham się w głos polskiej branży transportowej, która jest nerwem polskiej gospodarki, która powinna być doceniana. Będę dążył do liberalizacji pakietu mobilności i dania naszym transportowcom wszystkich narzędzi, które pozwolą im wrócić do roli lidera w UE"

 - zadeklarował Karol Nawrocki.

Zaproszenie dla Tuska

Głos w konferencji prasowej zabrał również prezes firmy, którą odwiedził dziś Nawrocki. 

Zaprosił on szefa rządu - Donalda Tuska, by przyjechał do przewoźników i z nimi porozmawiał. Wyraził nadzieję, że po wymianie zdań z przewoźnikami premier podejmie właściwe działania, które pomogą firmom transportowym.

Zaproszenie zostanie przyjęte?

"Jako obywatelski kandydat na prezydenta i przyszły Prezydent RP wsłucham się w głos branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), która jest nerwem polskiej gospodarki i powinna być doceniana. Będę dążył do liberalizacji pakietu mobilności i dania naszym transportowcom wszystkich narzędzi, które pozwolą im wrócić na stanowisko lidera".

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

30 grudnia rolnicy będą protestować. Zaparkują ciągniki przy drogach

USA: trzymetrowe opady śniegu i rzeka atmosferyczna

15 osób rannych. Zaatakował nożem i substancją chemiczną

Malijczyk dźgnął nożem trzy kobiety. Policja: kruchość napastnika

Dwa polskie lotniska wyłączone z ruchu

Pokój w Azji. Zgodzili się na „natychmiastowe zawieszenie broni”

Prawie połowa zabójstw kobiet dokonanych przez cudzoziemców

Specjalne życzenia dla Putina od Kim Dzong Una. Mówił o Ukrainie

Polskie myśliwce odpowiedziały na rosyjski atak

Reuters pisze, że Rosja rozmieszcza pociski blisko Polski

Trudne warunki na polskich drogach. Alerty pogodowe!

Trump: obozy ISIS w Nigerii całkowicie zniszczone

Tragiczna noc w Wnory-Wiechach. Młody mężczyzna nie żyje, są zatrzymani

Muniek Staszczyk o zwolnieniu Sidney Polaka z T. Love: „To były bardzo bolesne decyzje”

Chaos informacyjny i milczenie rządu ws. balonów z Białorusi

Najnowsze

30 grudnia rolnicy będą protestować. Zaparkują ciągniki przy drogach

lotnisko w Rzeszowie

Dwa polskie lotniska wyłączone z ruchu

zawieszenie broni

Pokój w Azji. Zgodzili się na „natychmiastowe zawieszenie broni”

Ana Redondo

Prawie połowa zabójstw kobiet dokonanych przez cudzoziemców

Korea Północna buduje łódź podwodną

Specjalne życzenia dla Putina od Kim Dzong Una. Mówił o Ukrainie

alerty pogodowe w USA

USA: trzymetrowe opady śniegu i rzeka atmosferyczna

ranni po ataku nożownika w Japonii

15 osób rannych. Zaatakował nożem i substancją chemiczną

stacja metra w Paryżu

Malijczyk dźgnął nożem trzy kobiety. Policja: kruchość napastnika