Kuźmiuk: Zełenski przekroczył czerwoną linię, to są szalone decyzje
„Reakcja na decyzję prezydenta Nawrockiego w sprawie Orderu Orła Białego jest po prostu szalona. Upublicznione zdjęcie, że odznaczenie będzie odesłane do Polski zwykłą pocztą, ma na celu upokorzenie nas. To jest decyzja szalona z punktu widzenia interesów Ukrainy, bo jestem głęboko przekonany, że prezydent Zełenski doskonale zdaje sobie sprawę, że bez pomocy Polski byłby już najprawdopodobniej w rosyjskim łagrze, a w Kijowie byłby rząd marionetkowy” – powiedział Zbigniew Kuźmiuk w programie „Gość Dzisiaj”.
Zachowanie prezydenta Zełenskiego to nie jest potwarz pod adresem prezydenta Nawrockiego czy władz Polski. To przede wszystkim potwarz w kierunku całego polskiego społeczeństwa, które niosło pomoc Ukrainie, nawet niezależnie od braku gestów dobrej woli z drugiej strony, bo przecież temat ekshumacji ofiar zbrodni wołyńskiej był poruszany dużo wcześniej. I nie chodzi tylko o wymiar ekonomiczny czy militarny, ale przecież Polacy udostępnili swoje domy i swoje serca i dlatego to zachowanie polityków ukraińskich jest dla nas dzisiaj tak bardzo niezrozumiałe
– podkreślił Adam Nowak, wiceminister rolnictwa.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”
Kuźmiuk: Zełenski przekroczył czerwoną linię, to są szalone decyzje