Przejdź do treści
19:24 Gośćmi Poranka w Radiu Republika będą we wtorek: Maciej Świrski, godz. 6:25 i Paweł Kukiz (Republikanie), godz. 7:10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na sprzątanie grobów Uczestników Powstania Warszawskiego, 31 lipca 2025 r. (czwartek), g. 18, przy bramie starego cmentarza ul. Cmentarna
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Brzozowie zaprasza na uczczenie „Godziny -W-” w 81. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2025 r. (piątek), g. 17, Cmentarz Komunalny w Brzozowie – KRZYŻ z Tablicą Sokoła i Powstania Warszawskiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2025 r. (piątek), g. 17, przy tablicy rtm. Witolda Pileckiego.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowy Sącz im. Jana Olszewskiego zaprasza na rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2025 r. (piątek), g. 17, przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Skarżysko-Kamienna zaprasza na wydarzenie pt. Skarżysko Śpiewa piosenki Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2025 r. (piątek), g. 18, Ośrodek Patriotyczno-Społeczny, ul. Kościuszki 38, Skarżysko-Kamienna
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Ciechocinku, zaprasza do wspólnego śpiewania piosenek powstańczych, 1 sierpnia 2025 r. (piątek), g. 17, przy ul. Żelaznej 5, przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wejherowo zaprasza na Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2025 r. (piątek), g.16.50, przy Bramie Piaśnickiej, - g. 17.30 Różaniec w Kościele Chrystusa Króla
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia 2025 r. (sobota), g. 15.00-Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po Mszy św. uroczystość na cmentarzu w Milanówku
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney zaprasza na uroczystą Mszę Św. z okazji 81. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, 3 sierpnia 2025 r. (sobota), 12, Kościół pw. Św. Vincenta, 7 Bland St., Ashfield
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Horała: to zaplanowana pseudoafera. Nawrocki nie ukrywał żadnego mieszkania

Źródło: fot. Republika

Poseł PiS Marcin Horała w programie Ewy Bugały stanowczo odrzucił zarzuty wobec Karola Nawrockiego. Jego zdaniem Onet nie tylko zmanipulował informacje o mieszkaniu Nawrockiego, ale działał na podstawie wcześniej przygotowanych materiałów, które mogły pochodzić ze służb specjalnych.

Zaprojektowana pseudoafera? Horała nie ma wątpliwości

Marcin Horała w programie Ewy Bugały podkreślił, że cała sprawa rzekomego „ukrywania mieszkania” przez Karola Nawrockiego została już dawno wyjaśniona. Zarówno w oświadczeniach majątkowych, jak i w procesie przyznawania klauzuli dostępu do informacji niejawnych.

—  „Ta sprawa tego mieszkania, drugiego mieszkania, które posiada Karol Nawrocki, była przedmiotem wielokrotnego wyjaśnienia zarówno w oświadczeniu majątkowym, jak i w postępowaniu dotyczącym przyznania klauzuli dostępu do informacji niejawnych”

Zdaniem Horały, linia ataku przyjęta przez Onet wyglądała tak, jakby ktoś miał wgląd w całą dokumentację i intencjonalnie tworzył z niej medialną aferę.

—  „No tak jakby dostał, a potem, usiadłszy nad tym, pomyślał: a co z tego mogę tu wybrać, coś dodać, coś ująć, żeby wykręcić taką pseudoaferę”

Onet wiedział wcześniej? Horała ujawnia kulisy

Poseł przytoczył też przykład rzekomego „śledztwa” dziennikarzy Onetu, którzy mieli w zaledwie pięć godzin ustalić, że starszy mężczyzna, którym Nawrocki się opiekował, przebywa w Domu Pomocy Społecznej:

„No przepraszam, co? Jaką metodą się ustala tak szybko, gdzie kto jest? W pięć godzin? Nie, no już wiedział po prostu, gdzie jest – w chwili, kiedy pisał ten artykuł dziennikarz, dostał tutaj gotową informację. No bo jak? No przecież jeżeli ja czy pani redaktor zadzwonimy z ulicy do DPS-u, to przecież DPS nie mówi, kto jest jego pensjonariuszem. To jest ochrona danych osobowych”

Dla Horały to dowód, że cała akcja była starannie zaplanowana.

Polityk PiS przypomniał, że relacja Nawrockiego z sąsiadem była jasna i uczciwa – opieka, pomoc finansowa i ustalenia dotyczące mieszkania, które figuruje w dokumentach.

„Jeżeli to jest największe, najcięższe działo, jakie można przeciwko Karolowi Nawrockiemu wytoczyć – to, że przez lata opiekował się swoim starszym sąsiadem, pomagał mu również finansowo, pomagał życiowo, umówili się, że ten sąsiad przekaże to mieszkanie, w zamian za co Karol Nawrocki będzie pokrywał i do tej pory pokrywa koszty tego mieszkania – tak, płaci za nie czynsz – no to przepraszam, gdzie tu jest afera?”

Horała dodał, że wszelkie informacje o nieruchomościach znajdowały się w oświadczeniu majątkowym.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Sam Altman w podkaście This Past Weekend with Theo Von

Twoje sekrety powierzone ChatGPT mogą trafić do sądu

Łódź wywróciła się w Delcie Dunaju: cztery osoby nie żyją

Rośnie radykalizacja wśród młodych dżihadystów w Hiszpanii

Portugalia buduje ośrodek za 15 mln euro dla 150 imigrantów

Ustanowił pośmiertnie rekord świata!

Upadek narracji o „neoKRS” i „neosędziach”. I kto to mówi...

Zadźgani w centrum Londynu. Policja nie ujawnia tożsamości sprawcy

Donald Trump skraca czas, który dał Putinowi na zakończenie wojny

SPRAWDŹ TO!

Kiedy opuści nas deszcz? Jest prognoza IMGW

W pożarze ośrodka dla osób z ograniczonymi możliwościami zginęły co najmniej trzy osoby

Kuźmiuk o budżecie państwa: pieniędzy nie ma i nie będzie

„Prawdopodobnie zostanę zatrzymany” – Robert Bąkiewicz komentuje działania prokuratury

Warchoł prześmiewczo o Żurku: Ma pierwszy sukces!

„Chcę poznać jego byłą żonę” – Smaszcz o relacjach z nowym partnerem

Książę William z córką na meczu! Charlotte w sukience w groszki kibicowała Anglii

Najnowsze

Sam Altman w podkaście This Past Weekend with Theo Von

Twoje sekrety powierzone ChatGPT mogą trafić do sądu

kolekcja Maria Gabarro w Księdze Rekordów Guinnessa

Ustanowił pośmiertnie rekord świata!

koniec neoKRSu i neosędziów

Upadek narracji o „neoKRS” i „neosędziach”. I kto to mówi...

podwójne morderstwo w Londynie. Trzecia ofiara walczy o życie

Zadźgani w centrum Londynu. Policja nie ujawnia tożsamości sprawcy

Donald Trump skraca czas, który dał Putinowi na zakończenie wojny

łódź na Dunaju

Łódź wywróciła się w Delcie Dunaju: cztery osoby nie żyją

w Hiszpanii rośnie zagrożenie dżihadystyczne

Rośnie radykalizacja wśród młodych dżihadystów w Hiszpanii

rząd Portugalii wybuduje dwa ośrodki dla imigrantów

Portugalia buduje ośrodek za 15 mln euro dla 150 imigrantów