W Józefowie działała linia produkcyjna narkotyków. Już nie działa!

portal tvrepublika.pl,zk 03-04-2024, 13:05
Artykuł
canva.com

Policjanci zlikwidowali magazyn i linię produkcyjną narkotyków w podwarszawskim Józefowie. Zatrzymano dwóch mężczyzn i zabezpieczono ponad 66 kilogramów mefedronu, sprzęt i urządzenia służące do produkcji narkotyków.

Sierż. szt. Patryk Domarecki z otwockiej policji powiedział, że policjanci dowiedzieli się, że na jednej z posesji w Józefowie może odbywać się produkcja narkotyków.

"Kryminalni obserwowali podejrzaną działkę, czekając, aż pojawią się osoby mogące mieć związek z przestępczą działalnością. Gdy na posesję przyjechali dwaj mężczyźni, policjanci przystąpili do przeszukania magazynu na działce" – dodał policjant.

Znaleźli linię produkcyjną wyposażaną w nowoczesny sprzęt do produkcji narkotyków. Magazyn był podzielony na pomieszczenia, w których następowały po sobie kolejne etapy produkcyjne.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 27 i 63 lat.

"Otwoccy śledczy i technicy pracowali na miejscu przez kilkanaście godzin przy wsparciu policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Zabezpieczyli ponad 66 kilogramów mefedronu, znaczne ilości prekursorów oraz urządzenia i przyrządy do produkcji narkotyków. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu śladów substancji i odpadów chemicznych policjanci oszacowali, jak długo trwała przestępcza działalność oraz jaka ilość narkotyku mogła zostać wyprodukowana" – przekazał sierż. szt. Domarecki.

Starszy z mężczyzn usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych w postaci mefedronu, wytwarzania znacznej ilości środków psychotropowych oraz posiadania przyrządów służących i przeznaczonych do wytwarzania substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i 63-latek na trzy miesiące trafił do aresztu.

To już kolejna linia produkcyjna zlikwidowana przez otwockich kryminalnych.

Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji szacuje się na blisko 2 mln zł.

Źródło: portal tvrepublika.pl,X,PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy