W Iranie nagle zamknięto elektrownię jądrową. „Na kilka dni”
Jedyna irańska elektrownia w Buszer została nieoczekiwanie czasowo wyłączona – podała państwowa telewizja. Przedstawiciel państwowej firmy Tavanir poinformował, że elektrownia została „czasowo wyłączona z powodu remontu technicznego, który potrwa kilka dni”.
Bez dalszych wyjaśnień uprzedził, że mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu.
Iran po raz pierwszy poinformował o awaryjnym zamknięciu elektrowni, znajdującej się w mieście portowym Buszer na południu kraju. Rozpoczęła ona pracę w 2011 roku; została zbudowana przez Rosję.
Iran jest zobowiązany do wysyłania zużytych prętów paliwowych z reaktora z powrotem do Rosji – tak, aby nie mogły być wykorzystane do budowy broni atomowej.
Najnowsze
Stowarzyszenie prawnicze reaguje na atak Tuska przeciwko mec. Lewandowskiemu. "Narusza podstawowe standardy państwa prawa"
Matka Hayden Panettiere przemówiła po jej śmierci. Uderzyła w partnera córki
Policjant zatrzymał podejrzanego, ale to jemu prokurator postawił zarzuty