W Holandii rośnie niechęć do Unii Europejskiej
„Holandia musi zajmować ostrzejsze stanowisko w Unii Europejskiej, podobnie jak Polska i Węgry” - powiedział w niedzielę Pieter Omtzigt, lider partii Nowa Umowa Społeczna (NSC). Ugrupowanie Omtzigta ma szanse na zwycięstwo w zaplanowanych na środę wyborach parlamentarnych.
Pieter Omtzigt jest najpopularniejszym holenderskim politykiem. Niedawno założył swoją partię, która według sondaży ma szanse na zwycięstwo w środowych wyborach. Podczas debaty liderów NSC powiedział, że w sprawie przyjęcia nowych członków do UE, m.in. Ukrainy, powinno się odbyć referendum.
W opinii Omtzigta, akcesja Ukrainy zajmie dużo czasu, ale jeśli zostanie to ostatecznie zaproponowane, konieczne będzie przeprowadzenie referendum, "ponieważ to radykalnie zmieni Unię".
Jednocześnie opowiedział również za zostawieniem możliwości, aby Holandia nie uczestniczyła w nowych przepisach europejskich, na przykład dotyczących migracji.
Najnowsze
Jest odpowiedź Kancelarii prezydenta Zełenskiego po odebraniu Orderu Orła Białego
„Zdrada kosztuje Order Orła Białego”. Czarnek ostro o Zełenskim po decyzji Nawrockiego
„Brawo Panie Prezydencie”. Sieć reaguje na odebranie orderu Zełenskiemu