VII Dzień Patrioty już 21 listopada. Zapraszamy na cykl spotkań

Artykuł
Fot. materiały prasowe

Zapraszamy na VII Dzień Patrioty z udziałem Wojciecha Polaka, Wojciecha Roszkowskiego, ks. Janusza Królikowskiego, Jolanty Sosnowskiej i Adama Bujaka.

21 listopada o godz. 19 odbędzie się już siódma edycja Dnia Patrioty. W tegorocznym wydaniu udział wezmą prof. Wojciech Polak, prof. Wojciech Roszkowski, ks. prof. Janusz Królikowski, Adam Bujak oraz Jolanta Sosnowska, a spotkanie poprowadzi Anna Popek.

Dzień Patrioty organizowany jest przez znane z krzewienia polskości i wiary wydawnictwo Biały Kruk. Impreza już na stałe wpisała się w pejzaż polskiej kultury i rodzimego życia literackiego. Ten cykl spotkań gromadzi najważniejszych twórców polskiego życia kulturalnego, wybitnych pisarzy oraz artystów tworzących w duchu chrześcijańskim i patriotycznym.

W tym roku, z uwagi na nowy „zdalny” format, spotkania niestety pozbawione będą dyskusji z autorami. Red. Anna Popek poprowadzi przed kamerami TVP Historia następujące rozmowy:

Prof. Wojciech Polak

Nikczemność i honor. Dziedzictwo stanu wojennego

Prof. Wojciech Roszkowski

Czy Kościół uratuje siebie i cywilizację zachodnią?

Ks. prof. Janusz Królikowski

Nie możemy dłużej milczeć. Apologia Kościoła.

Adam Bujak i Jolanta Sosnowska

Święty Mikołaj – obrońca wiary

Wszystko to odbędzie się w niedzielę (21 listopada) o godz. 19:00 w niesamowitej scenerii słynnych Sukiennic, w galerii polskiego malarstwa i rzeźby XIX w. Z uwagi na reżim sanitarny udział publiczności będzie mocno ograniczony. Zapraszamy do śledzenia relacji na antenie TVP Historia lub na kanale YouTube wydawnictwa Biały Kruk.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz występujących autorach i ich książkach można znaleźć tutaj: https://bialykruk.pl/wydarzenia/zapraszamy-na-vii-dzien-patrioty-z-udzialem-wojciecha-polaka-wojciecha-roszkowskiego-ks-janusza-krolikowskiego-jolanty-sosnowskiej-i-adama-bujaka

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy