Uwiódł i wykorzystał seksualnie 16-latkę. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty

Artykuł
Pixabay, CC0

Gdańscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o gwałt na 16-letniej dziewczynie. Mężczyzna miał zwabić nastolatkę przez internet. Policjanci z Nowego Portu pracowali nad jego zatrzymaniem od kilku dni. Podejrzany szantażował swoją ofiarę.

Mężczyzna kontaktował się z 16-latką za pomocą aplikacji, na której filmy i zdjęcia można oglądać tylko przez 10 sekund. Dziewczyna wysłała 20-latkowi swoje nagie zdjęcia.

Ich znajomość trwała kilka miesięcy. Kiedy 16-latka chciała ją zakończyć, mężczyzna zaczął ją szantażować. Zapisywał bowiem jej zdjęcia i filmy oraz groził ich upublicznieniem.

Pokrzywdzona poinformowała o wszystkim rodziców, a ci natychmiast zaalarmowali o przestępstwie policjantów. Śledczy zabezpieczyli dowody, ustalili również tożsamość i miejsce zamieszkania 20-latka.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, tuż przed spotkaniem z pokrzywdzoną. Widok funkcjonariuszy zaskoczył go. 20-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu komputer i inne nośniki danych. W czwartek przedstawiono mu zarzuty.

 

 

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy