Uwaga kierowcy! Od dziś wzmożone kontrole policji

Artykuł
Gazeta Polska

W związku z rozpoczynającym się dziś - dla wielu - długim weekendem, na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać m.in. prędkość pojazdów, pasy bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci - poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Kontrole potrwają do poniedziałku.

Długi weekend związany jest z jutrzejszym Bożym Ciałem, co sprzyja zwiększonemu natężeniu ruchu z powodu wyjazdów. Jak poinformował RMF nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, wzmożone patrole policji pojawią się na głównych drogach, ale także tam, gdzie jest największe zagrożenie bezpieczeństwa. "Zadaniem policji będzie także dbanie o płynność ruchu oraz niesienie pomocy wszystkim jego uczestnikom" - podkreślił. Poinformował też, że w miejscach, gdzie pojawią się spowolnienia i będą tworzyły się zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Policjanci będą sprawdzać: "Ponieważ największe zagrożenia niesie ze sobą przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, nie zabraknie policjantów z ręcznymi miernikami prędkości oraz radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory" - powiedział Opas. Dodał, że policjanci do walki z piratami drogowymi używać będą również dronów. I dodał: "Funkcjonariusze zwracać będą ponadto uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Niezwykle ważnym zadaniem będzie również eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu" - zapowiedział.

Bezpiecznej drogi!

Źródło: Portal TV Republika / RMF

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy