Przejdź do treści
19:30 Papież Leon XIV wysłał na Ukrainę trzy tiry z pomocą humanitarną dla ludności. Dary, jak wyjaśnił w sobotę portal Vatican News, dotarły przed Niedzielą Świętej Rodziny. W ciężarówkach zawieziono między innymi 100 tys. porcji pożywnej zupy
19:07 Dziś o 20.20 gośćmi Edyty Lewandowskiej w Republice będą: Mariusz Gosek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Łukasz Osmalak z Polski 2050
18:50 Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 odnotowano w sobotę na Morzu Wschodniochińskim, w bezpośrednim sąsiedztwie północno-wschodnich wybrzeży Tajwanu – poinformowały służby sejsmiczne wyspy. Nie odnotowano ofiar wśród ludzi ani poważniejszych zniszczeń
17:55 Nie ma Polski bez Wielkopolski i nie ma Wielkopolski bez Polski - podkreślił prezydent Karol Nawrocki, który w sobotę w Poznaniu bierze udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wie
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Uściński: Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje - dzieci często już nałogowo korzystają z pornografii

Źródło: Telewizja Republika

Gościem redaktora Aleksandra Wierzejskiego w programie „Prosto w oczy” był poseł PiS, Piotr Uściński. Głównym tematem rozmowy była zbyt łatwa dostępność do pornografii w sieci, będąca przedmiotem wczorajszej konferencji „porno-kokaina na kliknięcie".

Redaktor Wierzejski zapytał gościa o to, jakie informacje zostały przedstawione podczas wczorajszej konferencji, dotyczącej rozpowszechnienia deprawującej pornografii. Poseł przekazał, że konferencja połączonych zespołów ds. uzależnień oraz polityki prorodzinnej, przyniosła szokujące wręcz informacje.

- Wiele osób w wieku 14-15 lat nałogowo wręcz korzysta z pornografii. To wpływa bardzo negatywnie na osobowość - przemoc, gwałty, później także rozwody. Rozmawialiśmy o tym wszystkim wczoraj, wysłuchaliśmy naukowców którzy przedstawili swoje badania i opinie – przekazał poseł.

Redaktor zastanawiał się, czy nie padły wczoraj głosy odnośnie tego, że dostęp do pornografii powinien pozostać jedynie kwestią wyboru. Poseł Uściński przekazał, że faktycznie takie opinie także wczoraj padły, zaznaczył jednak, że młodzież sama komunikuje, że do pornografii jest zbyt łatwy dostęp.

- Młodzież sama stwierdziła, że ma za łatwy dostęp do pornografii. Tak jakby wołała pomóżcie nam z tym bo sobie sami nie radzimy – stwierdził.

Aleksander Wierzejski przypomniał o wprowadzeniu niegdyś ustawy, która zabroniła prezentowania m.in. w kioskach gazet z treściami pornograficznymi.

- Tamto prawo było adekwatne do zagrożenia. Teraz zmieniło się wiele, jest stały dostęp do internetu który przynosi takie zagrożenie jakie przynosi. Wiele rodziców nie zdaje sobie spraw z tego co się dzieje. Oni często już nałogowo z tego korzystają. Nie wyobrażam sobie jak to dobrze zrobić technicznie, żeby ograniczyć dostęp dzieciom ale nie ograniczyć wolności – powiedział poseł Uściński.

- Jest model brytyjski, premier Cameron stanowczo zachęcił dostawców internetu by wprowadzili samoregulacje. Że trzeba zaznaczyć, że chce mieć się dostęp do pornografii. Co ciekawe 70 proc. nie zdecydowało się na dostęp do pornografii. To pokazuje, że z problemem można sobie nieźle radzić. W Polsce taka usługa nie jest dostępna niestety. Nie ma skutecznej możliwości ochrony dzieci przez rodziców – stwierdził.

Poseł zaznaczył także, że z ograniczeniem dostępu do pornografii w sieci jest problem także ze strony prawa Unii Europejskiej, które nie pozwala obecnie na filtrowanie przekazywanych treści.

Telewizja Republika

Wiadomości

Kowalski: rząd Tuska nie zdał egzaminu! Na teren Polski wlatują jakieś balony, a oni milczą

Turniej Czterech Skoczni: Prevc i Kobayashi głównymi faworytami

„Stranger Things” miało zachwycić przed finałem. Zamiast tego wywołało burzę

Nowy rok, nowe podatki. Jakie zmiany dla naszych portfeli planuje Unia Europejska?

Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie zostały zamknięte

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Mężczyzna pędził 252 km/h na obwodnicy Strzegowa. „Spieszyłem się na samolot”

Hity w sieci. Jaja z benzyną Tuska. Ziemkiewicz broni Rymanowskiego. Kompromitacja Kierwińskiego

Spotkanie górnicy-Motyka jednak w poniedziałek. Presja ma sens

Nagonka rządzących na Fundusz Sprawiedliwości uderza w ofiary przestępstw

Rosyjska prowokacja na granicy polsko-białoruskiej

Najnowsze

Kowalski: rząd Tuska nie zdał egzaminu! Na teren Polski wlatują jakieś balony, a oni milczą

Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie zostały zamknięte

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Turniej Czterech Skoczni: Prevc i Kobayashi głównymi faworytami

„Stranger Things” miało zachwycić przed finałem. Zamiast tego wywołało burzę

Nowy rok, nowe podatki. Jakie zmiany dla naszych portfeli planuje Unia Europejska?